איך מבריחים יונים?

שיטות ביתיות להרחקת יונים


על אדן החלון, במרפסת, ובמסתור הכביסה: אלו רק חלק מהמקומות שאליהן יונים פולשות. בעלי הכנף האלו נראים בלתי מזיקים, אך הם מביאים איתם לא מעט טרדות: לכלוך, רעש, קרציות, כינים, פרעושים, ובעיות נוספות. כדי להרחיק אותן, קיימות מספר שיטות ביתיות להרחקת יונים. ירוק הדברות סוקרים את השיטות הפופולריות ביותר, ומגלים – האם באמת ניתן להרחיק יונים עם שיטות ביתיות?

דיסקים ומוצרים מנצנצים אחרים

בעוד שעורבים וציפורים אחרות נמשכים לפריטים מנצנצים, יונים מפחדות מהן. לכן, אנשים רבים תולים דיסקים ישנים ופריטים נוצצים אחרים להרחקת יונים. הפריטים האלו אכן מרתיעים יונים, וניתן להתקין אותם בקלות בכוחות עצמכם, ובכל אזור שבו יונים נוטות לקנן בביתכם.

עורבים להרחקת יונים

פריט נוסף להרחקת יונים הוא פסל של עורב. גם את הפסלים האלו ניתן להציב במקומות שונים, והם אמורים להפחיד יונים. יונים נרתעות מעורבים, ולכן ישנן חנויות שמשווקות פסלים של עורבים ריאליסטיים מכיוון שהם מהווים אויב טבעי, ויונים נוטות להתרחק מהם.

ינשוף להרחקת יונים

“דחליל” נוסף להרחקה ביתית של יונים הוא הינשוף. ניתן לרכוש פסלים להרחקת יונים במגוון חנויות, וכמו העורבים, יש גם פסלים מציאותיים במיוחד של ינשופים שיכולים להרחיק יונים. ינשופים להרחקת יונים יש להציב כל מקום שבו יונים עומדות או מקננות כדי להרחיק אותן.

חומרי ריסוס להרחקת יונים​

ישנם תרסיסים מיוחדים שנועדו להרחיק יונים; ישנם חומרים דביקים שאינם נעימים ליונים, ויש חומרים עם ניחוחות שדוחים יונים. את החומרים האלו יש לרסס במקומות שבהם יונים מקננות, וזה אמור להרחיק אותן.

האם שיטות ביתיות להרחקת יונים עובדות?

למרבה הצער, השיטות הנ”ל עובדות, אך לזמן מוגבלת בלבד. אמצעים חזותיים להרחקת יונים, כמו דיסקים ופסלים, מרתיעים אותן בהתחלה, אך הן מתרגלות אליהם וחוזרות שוב ושוב. חומרי ריסוס שונים מרחיקים יונים, אבל הם גורמים לבעיות אחרות: משיכה של אבק ולכלוך, נזק לבעלי חיים אחרים, סכנה בגלל הרכב הכימיקלים שלהם, ועוד. כיום הרוב הגדול של שיטות ביתיות להרחקה של בעלי כנף אינם יעילים, ואלו שכן עובדים עושים זאת לזמן קצר בלבד.

איך ניתן להרחיק יונים?

שיטות ביתיות להרחקת יונים אינן עושות את העבודה. אם כן, כיצד ניתן להרחיק יונים? חברת ירוק הדברות מציעה מגוון פתרונות להרחקת יונים שהן יעילות לטווח ארוך, וגם לא מזיקות ליונים. החברה שלנו מספקת שירותי הרחקת יונים ממגוון סוגים, כמו:

  • סלילים להרחקת יונים
  • דוקרנים להרחקת יונים
  • רשתות להרחקת יונים 

שלושת השיטות האלו הן היעילות ביותר, מפני שהן חוסמות יונים. סלילים ודוקרנים יוצרים סביבה שלא ניתן לעמוד עליה, ורשתות לא מאפשרות חדירה של יונים. כלומר, יונים כלל לא יכולות להיכנס למקומות שבהם מציבים את האמצעים האלו.

חברת ירוק הדברה מעניקה שירותים מורשים, בהתאמה אישית לפרטיים, עסקים ומוסדות, ואנו נשמח לספק לכם פתרון יעיל להרחקת יונים שייצור עבורכם סביבה נקייה ונעימה.

למידע נוסף השאירו פניה:

הפרויקטים שלנו:

יצירת קשר מהיר

אין לכם זמן לבזבז?
צרו עמנו קשר מידי:

השאירו פניה ונשוב אליכם בהקדם:

התקשרו

השאירו פניה

דילוג לתוכן