לשלשת יונים

צואת יונים - כיצד מתמודדים עם לשלשת היונים?

לשלשת יונים (צואת היונים) אולי הסימן המובהק ביותר למפגע יונים. היא מסריחה, מטנפת את המדרכות והכניסות לבתים, בעלת תכונות קורוזיביות המאכלות אבן ומצע נוח להתפתחות מחלות וזיהומים. 

מה עושים? והאם באמת יש פתרון? או שמא מדובר במלחמת התשה שנידונה לכישלון?

לשלשת יונים

בלשלשת יונים - הזעיקו את המומחים של ירוק

לשלשת יונים הינה מפגע תברואתי בהיותה מצע נוח להתפתחות מחלות וזיהומים, הלשלשת מהווה גם מפגע סביבתי וגורמת לפגיעה ברכוש: 

  • ערימות לשלשת על מדרכות
  • אדני חלונות
  • מעקים של מרפסות וספסלים
  • פאנלים סולריים
  • ועוד

כמו כן, ללשלשת יונים תכונות קורוזוביות הגורמות לאיכול אבן בבתים וצבע ממכוניות. לעיתים מצטברת כמות גדולה של לשלשת על גבי תקרות רביץ בתוך גגות רעפים פרוצים המועדים לקינון יונים. ערימות לשלשת אלו עשויות לגרום, כשהן נרטבות מהגשם, לריחות קשים ביותר, עקב תהליכי תסיסה המשחררים גזים ואף לקריסת התקרה עקב המשקל הכבד.

ההוצאה השנתית בבריטניה על נזקים הנגרמים למכוניות מלשלשת היא 57 מיליון ליש"ט! (ראה קישור למאמר בכלכליסט: http://www.calcalist.co.il/articles/0,7340,L-3092283,00.htm)

עם כל כך הרבה נזקים, ברור לכולנו כי מוכרחים להרחיק את היונים מאזור מגורנו ויפה שעה אחת קודם.

ואל תדאגו - אנחנו ממש לא מתכוונים לפגוע בהן

אין מדובר כאן בחרק או אפילו מזיק שיכול לנשוך אותנו ולהעביר כלבת. מדובר בסופו של יום בבעל כנף שכולנו מכירים ובטח שאיננו מעוניינים להרגו. על בסיס זה, חשוב לדעת כי כל העבודה הנעשית על-ידי חברת ירוק, איננה נועדה להזיק ליונה או לפגוע בה.

הרחקת יונים נועדה לרמוז ליונה בדרך מאוד מאוד ברורה, כי אין אזור המחייה שהיא בחרה נוח עבורה. ברגע שליונים לא נוח, הבעיה פותרת את עצמה מהר מאוד.

לשלשת יונים מחלות

ללשלשת יונים מחלות רבות אשר יכולות להיגרם רק בשל הימצאותה לאורך זמן. על כן, צואת יונים שאיננה מטופלת היא מפגע תברואתי חמור שיש לטפלו בהקדם האפשרי.

נשימה

 הימצאותה של לשלשת יונים יכולה להוביל להופעתן של בעיות נשימתיות. יש לכך שתי סיבות מרכזיות – האחת היא תגובה אלרגית לחומרים שונים אשר נמצאים בתוך הצואה, והשנייה היא התפתחותן של פטריות בתוך הצואה אשר נמצאות באוויר ומובילות לבעיות בריאותיות קשות.

מחלות חיידקיות

אל תראו בצואת היונים כמפגע אסתטי ותו לא. צואה זו כוללת בתוכה חיידקים שונים אשר עלולים למצוא את עצמם מנווטים היישר לגופנו. במקרים של הימצאות יונים במספרים גבוהים, הרי שישנם דיווחים על התפרצותן של מחלות זיהומיות שונות.

פריחות

לשלשת היונים כוללת חומרים שונים לרבות הפטריות שמרחפות באוויר. אותם החומרים יכולים לפגוש את עורנו ולהתבטא בפריחה חמורה.

על כן, ההמלצה הגורפת היא להרחיק את היונים מהר ככל הניתן.

ניקוי לשלשת יונים - כך תמנעו נזקים

כדי למנוע את נזקי הלשלשת יש צורך בביצוע טיפול מונע, כלומר, יש לטפל בגורם לבעיה והוא . . . היונים. יש צורך בסילוק היונים על מנת שלא יצטברו מצבורי לשלשת בגג הרעפים, במסתור הכביסה, המרזבים וכו'. 

גירוש יונים הנו התמחות לכל דבר. רוב הפעולות בתחום מבוצעות  על ידי חברות הדברה. אבל אל תתבלבלו אין אפשרות להרוג את היונים בחומרי הדברה, הדרך יהיחידה לסלקן היא באמצעות התקנת רשתות ודוקרנים שימנעו מהן להגיע לאיזור המוגן. 

הסיבה לכך שכך נוהגים היא שהיונה מוגדרת כציפור בר ולכן על פי החוק אסור להרוג אותה. בנוסף, הניסיון מוכיח שגם לו היה מותר להרוג את היונים, פשוט אין בכך טעם, כיון שבמציאות של היום, בהיעדר אויב טבעי ליונים, הן מתרבות בקצב מהיר ובכל מקום שיתפנה מזוג יונים אחד, יגיעו לפחות שני זוגות לתפוס את מקומם. כך שבעצם אם נהרוג אותן רק נכפיל לעצמינו את הצרה.

לקבלת הצעת מחיר השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן