הרחקת יונים מגג רעפים

הרחקת יונים מגגות

אין זה מפתיע שאחת מן העבודות היותר נפוצות בקרב אצל מרחיקי יונים ממוקמת לא אחרת מאשר בגגות של בתים פרטיים ובניינים.

המיקום המצוין שמספק להן ראות טובה, מסתור באמצעות פתחי אוורור, פאנלים סולריים, מדחסי מזגנים ועוד, ובנוסף גם מאפשר להן להתמקם באזור המוגן מפני טורפים (בהקשר זה ראו ערך לכידת חתולים).

הרחקת יונים מגג רעפים

הרחקת יונים מהגג - למה שנתאמץ בכלל?

בעוד שיונה שמקימה קן ומטילה את ביציה על אדן החלון יכולה לגרום לנו להזדעק מיד ולהזמין שירות הרחקת יונים באופן כמעט אינסטינקטיבי, הרי שיונים על הגג לרוב יוצרות תחושת שאננות. אין זה נמצא בקרבתנו, ולכן ספק אם בכלל שזה יזיק לנו.

אז נכון, אמנם מרגישים פחות את היונים, ואמנם לשלשת היונים איננה נמצאת ממש מול הפנים שלנו כדי שנחוש אי נוחות מהמפגע האסתטי או מן הריחות אל נעימים; אך בכל זאת ישנו מפגע תברואתי שקט שהולך ומתפתח לו ככל שאנו מתעלמים מן הבעיה.

הרחקת יונים מגגות - איזה נזק יכול להיגרם?

המאפיין העיקרי של היונה הוא שהיא מחפשת מקום מחייה נוח, מקום מחייה שמספק ועונה לה על כל דרישותיה.

כך לצורך הדוגמה, ניתן למצוא יונים המסתתרות מתחת לפאנלים סולריים כדי להסתתר מן השמש הקופחת או מן הגשמים העזים. נכון שהיונה בסך הכל מבקשת לקבל מסתור, אך צואתה יכולה להוביל לתהליכי קורוזיה שבסופו של יום יפגעו בפאנלים ויביאו לנזקים משמעותיים.

כמו כן, תהליכי קורוזיה שכאלו יכולים להתקיים גם על גבי מדחסים של מזגנים ומעקות בטיחות. וודאי שאם מדובר בגג אליו אנו וילדינו יכולים להגיע, לא נרצה שהמעקות יהיו מכוסים בצואה או כל שכן מוחלשים לאור החלודה.

חשוב לקחת בחשבון את מזג האוויר הקיצי שמאפיין את ישראל ברוב ימות השנה. הימצאות הצואה תחת השמש הקופחת יוצר תהליכי תסיסה המובילים לצמיחתה של פטרייה הנישאת באוויר. בהגיעה אל עבר מערכת הנשימה, הרי שהיא יכולה לגרום לנזקים בריאותיים ומחלות נשימתיות.

לסיום, אי הרחקת יונים מגג רעפים או גגות מבנים, יכולה להוביל להימצאותם של טפילים שונים הממוקמים בצואה ובנוצות היונה. המפגע התברואתי אולי איננו נגלה לעין, אך הוא בהחלט קיים ויש להתייחס אליו במלוא הרצינות.

יצירת קשר מהיר

הרחקת יונים מגג רעפים וגגות מבנים - איך פותרים את הסוגיה?

הרחקת יונים מהגג צריכה למעשה “להרע” את תנאי המחיה של היונים, ולמנוע מהן פיזית להתיישב על הגג. במהרה היונים יבינו את הרמז העבה, ויבחרו להתמקם על גגות אחרים.

את פעולת הרחקת היונים מן הגג ניתן דרך מגוון רחב של אמצעים שונים החל מרשתות אשר חוסמות את כניסת היונים תחת הפאנלים, דרך דוקרנים אשר לא מאפשרים להתמקם על גבי אזורים מועדים לפורענות דוגמת מעקות בטיחות או דפנות של גגות ועד לסלילים קפיציים שונים.

דוגמאות לרשתות המסייעות בהרחקת יונים מגגות

רשתות אלו מסייעות גם בחסימתם של פאנלים סולריים הממוקמים על גגות מבנים ובתים פרטיים. ההתקנה מתבצעת על-ידי איש מקצוע אשר מחזיק ברישיון עבודה בגובה.

דוקרנים על המעקה - יעיל להרחקת יונים מגג רעפים ודפנות של גגות מבנים

אל חשש! דוקרנים שכאלו אינם מסבים כל נזק ליונה, וחברת ירוק שמה את מלוא הדגש על הדברה ירוקה אשר איננה גורמת לנזקים פיזיים. מטרתם של הדוקרנים היא לא לאפשר ליונה להתמקם עם רגליה, ומיד היא מחליטה לעופף אל עבר מקום אחר.

סליל קפיצי להרחקת יונים מגג מבנים

כחלק מן האסטרטגיה להרחקת יונים מבניינים, ניתן להתקין סליל קפיצי מיוחד אשר ממוקם על דפנותיהם של מבנים. סליל קפיצי שכזה יכולים לסייע רבות הרחקת היונה, ומפחית את הסיכויים להטלת הצואה במיקום שבו הוא מותקן.

חברת ירוק - שירות מקצועי ואמין

חברת ירוק מספקת שירותי הדברה, הרחקת יונים, חיסול מכרסמים, לכידת נחשים וביצוע עבודות מקצועיות בגובה.

הצוותים המקצועיים שלנו ערוכים לכל קריאה ובפריסה ארצית נרחבת. לפרטים נוספים צרו עמנו קשר טלפוני במספר: 03-6816404 או השאירו פניה ונחזור אליכם בהקדם האפשרי.

בחרו את השירות הרצוי

יצירת קשר מהיר

אין לכם זמן לבזבז?
צרו עמנו קשר מידי:

לקבלת הצעת מחיר השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם