הגנה על קולטנים סולריים מפני יונים

הגנה מפני נחיתת יונים על הפנאלים הסולאריים

כשזה מגיע ליונים ההיגיון שלהן פשוט – אם זה נוח ואם זה מספק את כל התנאים הנוחים למגורים – אז זהו המקום הנכון לשכון בו!

על רקע הסבר קצרצר זה, אין זה מפתיע שהפאנלים הסולריים מהווים קרקע פורייה למצבורי יונים שפשוט נהנות מן המחסה שניתן מהשמש הלוהטת או מהגשמים העזים.

למרבה הצער, ועד כמה שנרצה להיות מארחים טובים עבור בעלי הכנף, הרי שהימצאותן של יונים בקרבת הפאנלים הסולריים יכולה להוביל לפגיעה משמעותית בתקינותם. אחת מן הסיבות המרכזיות לכך נעוצה בלשלשת היונים.

מעבר לצחנה שהיא מביאה עמה והיותה מפגע שמביא עמו אינספור טפילים, הרי שלשלת היונים ידועה ביכולתה לכלות מתכות בתהליכי חמצון. כך למעשה, לצד הנזק הבריאותי שחומק מעינינו, הרי שאט אט גם ניווכח לגלות כי ישנו נזק כלכלי כבד.

כיצד ניתן להגן על הפנלים הסולריים מפני יונים?

בסופו של יום, פעולת הרחקת יונים איננה נועדה להזיק להן או לפגוע בהן. כל שעלינו לעשות הוא למעשה “לרמוז” להן בדרך מאוד ברורה ושאיננה משתמעת לשני פנים כי הן אינן רצויות.

השיטה האידיאלית לכך היא בחסימת הכניסה הקיימת תחת הקולטנים, וזאת על-ידי התקנת רשתות כפי שתוכלו לראות בסרטון שבתחילת העמוד. הרשת מותקנת לאורך כל דפנות הקולטנים, ובכך רומזת ליונים כי אין זהו המקום שבו הן יוכלו ליהנות מן המסתור.

את התקנת הרשת ניתן לבצע באופן נקודתי בין כל אחד מן הפאנלים הסולריים, או לחילופין להתיק רשת אשר מכסה את כלל השטח.

הרחקת יונים ממערכת סולארית: כיצד בוחרים?

הבחירה בין התקנת רשת בין הפאנלים לבין התקנה כוללת של רשת רחבה תתבצע לרוב מתוך הבנה של תנאי השטח הקיימים.

המומחים של ירוק יבחנו את השטח המדובר, ובהתאם להיכרותנו עם מאפייני התנהגות היונה, נדע להצביע על אזורים בעייתיים אשר עלולים למשוך יונים ולהפוך את המבנה למקום מגוריהן.

נוסף על הגנה על פאנלים סולריים מפני יונים, ניתן להדגים את אותה הטכניקה גם בהגנה על צ’ילרים כפי שתוכלו לראות בתמונות שלהלן:

מבתים פרטיים ועד למפעלים

אנו מכירים את הקולטים הסולריים אולי בעיקר מבנייני דיירים או בתים פרטיים. אולם בפועל, קולטים אלו ממוקמים גם בקרב משקים חקלאיים למיניהם, תעשיות ושפע של מפעלים.

הם מספקים חיסכון אדיר בחשמל ומסייעים רבות בניצול אנרגיה ירוקה.

לשלשת היונים המזיקה לקולטנים איננה מתרחשת בין לילה אחד, ואט אט נשים לב כיצד עבודתם התקינה ותפוקתם המהירה של הקולטנים, הולכת ופוחתת עם השנים. את תמהרו להצביע על עייפות החומר כאשמה העיקרית, ובמרבית המקרים מדובר בנזקים שנגרמו כתוצאה מן הצואה.

שמים קץ למטרד היונים

בחברת ירוק הדברות אנו מזמינים אתכם לקבל ייעוץ ושירות מקצועיים. באמצעות רשתות להרחקת יונים, נדאג להבטיח ששום יונה לא תהפוך את הקולטנים שלכם למקום מגוריה.

לרשות ירוק צוות מקצועי ומיומן, בעל הציוד הנדרש וההכשרות וההשתלמויות כחוק בעבור עבודות בגובה. 

בחרו את השירות הרצוי

יצירת קשר מהיר

אין לכם זמן לבזבז?
צרו עמנו קשר מידי:

לקבלת הצעת מחיר השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

השאירו פניה ונשוב אליכם בהקדם:

התקשרו

השאירו פניה

דילוג לתוכן