זבוב הבית

מידע אודות זבוב הבית

תיאור

לעומת זבוב החול שיכול להישמע קצת זר עבור חלקנו, הרי שזבוב הבית מוכר עבור כל ישראלי. צבעו של זבוב הבית הינו שחור-אפור והוא מתאפיין ב-4 פסים העוברים לכל אורך בית החזה. יתרון של זבוב הבית הוא גודלו שמאפשר לנו לאתר אותו בקלות, זאת בניגוד לזבוב החול. גודלו יכול להגיע עד 7 מילימטרים.

מאפיינים ומחזור חיים

משך התפתחותו של זבוב הבית משלב הביצה ועד לזבוב בוגר משתנה בהתבסס על תנאי מזג האוויר. בימי הקיץ התפתחותו מהירה ויכולה להסתיים בתוך שישה ימים בלבד. הזבוב הבוגר חי בין שבוע לכשלושה שבועות.

ביצים

כמו חרקים רבים נוספים, ראשית כל, מטילה נקבת הזבוב ביצים בקבוצות קבוצות. ניתן להבדיל בין ביצי זבוב החול לזבוב הבית שכן לזבוב החול ביצים צהבהבות חומות בעוד שלזבוב הבית ביצים לבנות וארוכות.

הנקבה נוהגת להטיל את הביצים בסמוך למאגרי מים ועל-יד מקורות מזון של בעלי חיים. לפיכך, מדביר זבובים מקצועי יבקש לבדוק האם קיימים אזורי הטלה שכאלו וזאת כדי לבצע הדברה מקצועית שתפחית את האפשרות להישנות הבעיה.

רימות

לאחר בקיעתן של הביצים, ניתן לראות רימות קטנות בצבע לבן ובעלות שני פתחים קטנטנים לנשימה. שלב התפתחותן של הרימות הוא מהיר מאוד ותוך חמישה ימים בלבד הן הופכות לגולם, שלב אחד אחרון טרם הפיכתן לזבוב בוגר.

אזורי התפתחותן חייבים להתאפיין בלחות גבוהה ועל כן, זהו מאפיין שחשוב לחפש בעת הדברה מקצועית.

גלמים

המראה החיצוני של הגלמים מתאפיין בצבעי חום כהה. חשוב לציין כי המעטה של הגלמים הוא עמיד בצורה יוצאת דופן ובלתי חדיר. כך למשל, גלמים אלו מוגנים אפילו מחומרי הדברה. על כן, חשוב לקחת איש מקצוע אשר יפעיל את אסטרטגיית ההדברה הנכונה והאפקטיבית ביותר.

בוגרים

לעומת זבוב החול הפעיל בלילות, זבובי הבית כידוע לכולנו, פעילים לאורך כל שעות היום ועוסקים בתעופה, אכילה, הצקה לבני אדם!! (הם לא מתכוונים לזה, אך זו התוצאה) והזדווגות. 

בשעות הערב, עוברים הזבובים למצב מנוחה ומתבססים באזורים נוחים דוגמת מקומות צרים, צמחייה עבותה ועוד. על-פי רוב, מקום משכנתם יהיה גבוה ובביתנו נוכל למצוא אותם על התקרה.

נזק לאדם

וודאי יצא לכם לא פעם ולא פעמיים לסלק זבובים שהחליטו להתיישב ממש על מזונכם. כמו כן, לא פעם יצא לכם ככל הנראה להיתקל בזבובים שהתיישבו עליכם ואפילו בצמוד לאזור הפה.

הזבובים יכולים להביא עמם מגוון רחב של זיהומים, טפילים וחיידקים. על כן, חשוב לתאם מול חברת הדברה מקצועית במקרים שבהם ישנה כמות גבוהה של זבובים אשר עלולים להוביל למפגע תברואתי.

לקבלת הצעת מחיר השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

השאירו פניה ונשוב אליכם בהקדם:

התקשרו

השאירו פניה

דילוג לתוכן