הרחקת יונים ממגדלי מגורים

הרחקת יונים ממגדל מגורים

מתעוררים באור הראשון עם הקולות המציקים של היונים? דעו שאתם לא לבד. תופעת היונים המקננות במגדלי מגורים היא יחסית נפוצה בארץ ומסתבר שהיא לא רק מטרד רעש עבורנו – אלא גם סכנה תברואתית. אז איך ניתן להרחיק יונים ממגדלי מגורים? ואיזו שיטה הכי אפקטיבית בשבילכם? התייעצנו עם מספר מומחים וריכזנו לכם את כל התשובות. 

הרחקת יונים ממגדלי מגורים

בין אם אתם חובבי יונים או פחות – כדאי לדעת שאם ראיתם יונים בקרבת הבניין שלכם יש מספר סיבות שתרצו להרחיק אותן ויפה שעה אחת קודם; ראשית, מעבר למטרד הרעש שהן גורמות בעיקר בשעות הבוקר – הן יוצרות לכלוך רב וכן מעבירות מחלות לבני אדם, החל מסלמונלה, דררת, דלקות ועוד. אך יש עוד: יונים עלולות לגרום לכם נזק למזגנים, קילופי צבע, פגיעה בצנרת, איטום הגג ועוד מגוון רחב של בעיות שיעלו לכם ביוקר. 

להזמנת שירות הרחקת יונים ממגדלי מגורים השאירו פניה:

שיטות להרחיק יונים ממגדלי מגורים

  • דוקרנים נגד יונים – את הדוקרנים אנו ממקמים במספר אזורים אסטרטגים בהם היונים נוהגים לנחות ולקנן. לרוב נמקם אותם על מזגנים, עדני חלונות, מעקים, פרגולות ועוד. הדוקרנים יסייעו לנו למנוע מהיונים לנחות מבלי לפצוע אותם ומבלי לפגוע במראה האסתטי של הבניין. ניתן לבצע את ההתקנה באופן עצמאי או עם איש מקצוע. 
  • סליל קפיצי – שיטה זו מתאימה להתקנה במגדלי מגורים עם מעקות, מרזבים ועדני חלונות בהם היונים נוטות להתיישב. בזכות צורתו הייחודית שתורמת לאי יציבותו הוא מונע מהיונים לנחות עליו וגם כאן מבלי לגרום להן לאיזה שהיא פציעה. לשיטה זו יש מספר יתרונות: היא נחשבת לזולה יחסית ומספקת תוצאות משביעות רצון, היא עמידה בפני פגעי מזג אוויר ועם שימוש בסלילים איכותיים תוכלו ליהנות משימוש לטווח הרחוק. כמו כן, התפעול שלה הוא פשוט – אך תצטרכו להיעזר באיש מקצוע כדי לבצע התקנה שתהיה אפקטיבית. 
  • רשת – מדובר באחת השיטות האפקטיביות ביותר לטווח הרחוק – השימוש בחומת רשת נגד יונים מסייע לנו להגן ולתחום אזורים כמו מרפסות, מסתורי כביסה, חללים פנימיים ועוד. יש מספר סוגים של רשתות נגד יונים אך במגדלי מגורים אנחנו נעדיף להשתמש ברשתות שקופות שלא יפגעו באסתטיות של הבניין. מומלץ לשלב שיטה זו עם עוד אמצעים כמו דוקרנים או סלילים כדי להגיע להגנה המקסימלית. 
כל אלו נדרשים תוך היעזרות בכישורים ומיומנויות הנרגשים בקורסי עבודה בגובה וסנפלינג. למידע נוסף אודות עבודות בגובה של חברת ירוק הדברות לחצו כאן.

לסיכום

הרחקת יונים היא לא באמת “סיפור” – כיום יש דרכים רבות להגן על מגדלי המגורים שלנו מפניהם. בנוסף, לא תמיד כל הדיירים בבניין ירצו לשלם עבור פתרון זה וגם תמיד יהיו שכנים שתגלו שהם בכלל לא סובלים מהמטרד כמוכם. לכן, בהתאם למצבכם – חשוב להתאים את הפתרון המושלם באופן אישי לכם. לדוגמה, אם שאר הבניין לא מעוניין להירתם לפתרון משותף, תמיד תוכלו להתקין דוקרנים או סליל קפיצי נקודתית אצלכם. 

בכל מקרה, מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע לפני התקנה ולהבין מה הפתרון האולטימטיבי בשבילכם. בהצלחה! 

בחרו את השירות הרצוי

יצירת קשר מהיר

אין לכם זמן לבזבז?
צרו עמנו קשר מידי:

השאירו פניה ונשוב אליכם בהקדם:

התקשרו

השאירו פניה

דילוג לתוכן