הרחקת יונים באופן עצמאי

להרחיק יונים בשיטת עשה זאת בעצמך

כולנו מכירים בנוף העירוני את היונה. למעשה הציפור הזו עד כדי כך נפוצה, עד שהיא כלל לא זוכה להתייחסות מאתנו – מעין חלק בלתי נפרד ושגרתי ממה שהעין רואה.

אז נכון, היונה לא מהווה כל איום בהתחלה, אולם כאשר היא מחליטה להתנחל בקרבת הבית או המשרד, הרי שהיא פותחת פתח לבעיות תברואתיות קשות ולהתכנותן של מחלות ואלרגיות.

הרחקת יונים באופן עצמאי

ההיגיון שמאחורי הרחקתן של יונים

אם ננסה להיזכר בפעם האחרונה שבה ניגשנו להרחיק יונה מאדן החלון, וודאי שהתרחיש הבא שהתקיים הוא שאחרי זמן מה, ואפילו לא רב, היא פשוט שבה על עקבותיה וחזרה לנוח לה באותו המקום בדיוק.

מה? היונה לא מבינה רמזים?! ובכן למרבה הצער לא. מוח של ציפור מכירים? זה עובד בדיוק ככה. אך כמו כל בעל חיים, היא פשוט מחפשת את המקום שטוב לה. אזור מחייה שבו היא תוכל לנוח, להסתתר מפני השמש, להסתתר מהגשם וכן בסופו של דבר – להטיל ביצים.

כאשר אתם ניגשים לבצע הרחקת יונים באופן עצמאי, הרי שעליכם קודם כל לבחון כיצד אתם “מרעים” את תנאי המחיה של היונה. ברגע שבו תפסתם את הדרך הנכונה שתפחית את הכדאיות של המקום המדובר, הרי שהיונה כבר תחפש לעצמה מקום אחר.

עצמאי או עם איש מקצוע? אתם וודאי מבינים לאן אנחנו חותרים 🙂 השאירו פניה:

אבל עדיין... אם החלטתם להרחיק יונים באופן עצמאי

אתם לא חייבים ישר להיעזר באנשי מקצוע, וכאן נרכז עבורכם את כל הטכניקות הבדוקות שעוזרות להרחיק את היונים בשיטת עשה זאת בעצמך.

הסיבה שבגללה אנחנו עדיין ממליצים להיעזר בנו או בכל חברת הרחקת יונים אחרת, היא שיש טכניקות שהן או מסוכנות להתקנה עצמית, או שעלולות להתברר כפספוס של נקודת התורפה שבגינה היונים הגיעו מלכתחילה.

רשת נגד יונים

כבר על התקנת רשת יונים נפתח ונאמר כי מדובר בעסק די מורכב. אפשר לעשות את זה לבד כאשר מדובר בהרחקת היונים מן המרפסת, אולם כאשר מדובר בחלק החיצוני שלה או במסתור הכביסה, הרי שהדבר מצריך מיומנויות של איש מקצוע וכל שכן רישיון עבודה בגובה ועבודה בסנפלינג.

אל תסתמכו על החושים הטכניים שלכם כאשר מדובר בעבודה בגובה. יש פרמטרים שללא קורס מתאים, אי אפשר לקחת בחשבון, ואמצעי זהירות מקצועיים שפשוט לא עומדים לרשותכם. הבריאות שלכם וכן הבריאות של עוברי האורח ברחוב היא במקום הראשון.

את הרשתות ניתן לרכוש אצלנו, וכן גם בכל הרשתות המוכרות למוצרי בית ובנייה.

דוקרנים

הצבת דוקרנים נגד יונים פופולרית בעיקר כאשר מדובר באדני חלון, באזורים בהם אנחנו מגדלים צמחים כאלו ואחרים שיונים אוהבות לאכול, על שלטים גדולים של חנויות ועל דפנות של מרפסות דוגמת המרפסת הביתית, דפנות גג של בית פרטי, פנטהאוז וכיוצא בכך.

ניתן לרוב לבצע את ההתקנה לבד, אך חשוב לוודא שאכן מתקינים את הדוקרנים באופן שבו הם לא יזוזו וחלילה יפלו. אמנם לא מדובר בחפץ כבד, אך וודאי שלא תרצו לחיות בחשש שמא הוא ייפול למטה ויפגע במישהו.

יש דבקים מיוחדים שעושים את העבודה. בהתקנה עם איש מקצוע ההיתכנות להיפרדות של הדוקרנים היא מאוד נמוכה עד בלתי אפשרית. השימוש הוא בחומרים מקצועיים ועוצמתיים.

בכל הנוגע לשילוט, גם כאן מדובר בעבודה בגובה בלבד.

סליל

סליל קפיצי דומה במידה רבה לפעולה של דוקרנים. חבל יהיה סתם להרחיב על משהו שיחזור על עצמו מן הפסקה הקודמת.

גם כאן מדובר באמצעי שנועד למנוע מן היונה למצוא אזור יציב לדרוך עליו. אגב כן נרחיב על כך שהדוקרנים אינם נועדו לפגוע ביונה או לפצוע אותה. כמו הסליל וכך גם הדוקרנים – מטרתם היא לייצר קרקע לא יציבה, והיונה מצדה תחפש אזור מחייה חדש.

נשמח לעמוד לשירותכם

חברת ירוק הדברות מספקת שירותי הרחקת יונים מקצועיים בטכניקות ירוקות שאינן מזיקות ליונה כלל.

לרשותנו אנשי מקצוע מיומנים בעלי רישיון עבודה בגובה, וידע עתיר שנים בכל הדרכים הנדרשות והאפקטיביות ביותר להרחקתם של בעלי כנף.

מוזמנים ליצור עמנו קשר טלפוני או להשאיר פניה באתר.

יצירת קשר מהיר

אין לכם זמן לבזבז?
צרו עמנו קשר מידי:

השאירו פניה ונשוב אליכם בהקדם:

התקשרו

השאירו פניה

דילוג לתוכן