הדברת תיקנים

מחפשים מדביר תיקנים?

ברוכים הבאים לחברת ירוק הדברות.

הימצאותם של תיקנים בבית, במשרד, לובי הבניין או החצר היא בהחלט לא חוויה נעימה ולחלקים מאיתנו היא אף עלולה להיות מבהילה למדי.

ירוק מתמחה בהדברת תיקנים ופועלת למיגור התופעה במהירות וביעילות. חברתנו מקפידה הקפדה יתרה על שימוש בחומרי הדברה ידידותיים לסביבה ושאינם מזיקים לבני אדם או בעלי חיים נוספים. 

חברת ירוק מספקת שירותי הדברת תיקנים בכל רחבי הארץ! לפרטים נוספים התקשרו: 03-6816404

דע את האויב! 😉 הכל על תיקנים

מחלקה: חרקים סדרה: תיקנאים

התיקנים משתייכים למחלקת החרקים מתוך משפחת התיקנאים. ביחס לחרקים אחרים, התיקנים בהחלט "מתהדרים" במבנה גוף גדול, דבר אשר הופך אותם למטרד מאיים עבור אנשים רבים.

לרשותם 3 זוגות רגליים, מרכז גוף רחב ועבה וצדדים צרים ודקיקים. מבנה גופם והרגליים הגדולות, מאפשרים לתיקנים להתנייד במהירות רבה וכך גם לחמוק בעת סכנה. מבנה גופם הצר הוא בהחלט יתרון עבורם שכן התיקנים מסוגלים להיכנס לאזורים חשוכים וצפופים, שם הם נשארים עד רדת החשיכה.

לצורך ניווט, התיקנים משתמשים בפיהם באמצעותו הם גם אוכלים. ניתן להיווכח ליעילות הגבוהה של מבנה גוף התיקנים בכך שאיבר החישה שגם לועס ואוכל הוא זה אשר כמעט תמיד נמצא בצמוד למשטח עליו התיקן ממוקם.

האם כל התיקנים מסוגלים לעוף?

נתחיל בקריאת הרגעה – ישנם תיקנים שמסוגלים לעוף וישנם כאלו שלא. ישנם תיקנים בעלי מסוגלות טיסה מלאה, וישנם כאלו המתאפיינים בניוון מסוים. יכולות אלו משתנות כאשר ישנם מינים בהם הזכרים מסוגלים לעוף בעוד שהנקבה איננה יכולה, וישנם כאלו בהם הן הזכר והן הנקבה אינם יכולים לעוף.

אנחנו שומרים על הניקיון – אז מדוע התיקנים חוזרים??

לעתים אין מנוס מביצוע הדברה. למרבה הצער, גם אם אתם שומרי ניקיון הדוקים, הרי שהתיקנים ידועים כאוכלי כל. הם ניזונים מכל דבר אפשרי ואפילו ממלחים אשר עשויים להימצא על בגדים דוגמת הגרביים. שרידותם של התיקנים ידועה כמרשימה למדי והיא מתבטאת לא רק ביכולות פיזיולוגיות, כי אם גם בהתקיימות משפע של מזונות.

מחזור חיים

התיקן הינו בעל גלגול חסר. הביצים מוטלות בתוך תיקים. הביצים המופרות מסודרות בטור. דופן צינור ההטה אצל הנקבה מפריש קוטיקולה היוצרת את התיק, מתיק הביצים יוצאות הנימפות. הדרגות הצעירות דומות בצורתן ובאורח חייהן לבוגרות, אך חסרות כנפיים. משך ההתפתחות תלוי בטמפרטורה ובמזון. ומשנה ממין למין.

האם התיקן עלול להזיק לאדם?

הדברת תיקנים היא לא בגדר המלצה או פינוק, ולעתים היא תורמת באופן ישיר לשמירה על בריאותנו!

התיקנים עלולים להזיק לבני האדם בכך שהם ניזונים מן המזונות שלו ובו בזמן גם מפרישים את צואתם. בדרך זו עלולים לעבור זיהומים שונים ולהוביל להופעתן של מחלות. ישנם מינים אשר ניזונים גם מדבקים וחומרי גלם שונים אשר מצויים בטפסים ובכריכותיהם של ספרים. זוכרים שאמרנו אוכלי כול? לעתים זה אכן לא בשליטתנו. עם זאת, הנזק עלול להיות גדול.

עובדה נוספת שחשוב לציין היא אזורי פעילותם של התיקנים וביניהם בתשתיות הביוב, אזור בעל זיהומים ניכרים אשר עלולים להוביל לעלייה בתחלואה.

בישראל ניתן למצוא מגוון מיני תיקנים שונים אשר מתקיימים בטבע בלבד. עם זאת, די במספרם של אלו הבודדים אשר חיים בסביבתם של בני האדם, כדי שנזדקק לשירותי הדברת תיקנים מקצועיים.

ארבעת המינים הנפוצים ביותר בארץ הם: תיקן גרמני, תיקן אמריקאי, תיקן מזרחי ותיקן הפסים. הקליקו על המין שמעניין אתכם וקבלו מידע נוסף!

צרו עמנו קשר!

בחברת ירוק נשמח לעמוד לשירותך ולספק שירותי הדברה מקצועיים.

לקבלת פרטים נוספים פנו אלינו במספר הטלפון: 03-6816404 או השאירו פניה באתר ונחזור אליכם בהקדם האפשרי.
 

לקבלת הצעת מחיר השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן