הרחקת יונים

האם נוכחות יונים מביאה למחלות?

על יונים, מחלות ומפגעים תברואתיים

כאשר אנחנו מחפשים אחר חברת הדברה, הדבר הראשון שעולה לנגד עינינו הוא שאיננו מעוניינים בנוכחותם של המזיקים השונים וביניהם גם יונים. עם זאת, נוכחותם המרתיעה של בעלי חיים פולשים היא לא הדבר המסוכן ביותר עליו מוטב שנשים את הדגש. מזיקים, מכרסמים, חרקים וכך גם יונים, עלולים להביא עמם מגוון רחב של מפגעים תברואתיים שונים כשהתוצאה היא חולי מוגבר ואף מצבים מסכני חיים!

סביבת המחייה של היונה

לא בכדי שהערים הגדולות מתאפיינות באוכלוסיות נרחבות של יונים. בעיר הגדולה, נהנית היונה מחסרונו של טורף אשר יצמצם את אוכלוסייתה. כמו כן, מרביתנו נוהגים להשליך את המזון על הרצפה או בפחים פתוחים וכך היונים מגלות שפע של שאריות מזון המספקות להן את כל מבוקשן.

את מסתורן מוצאות היונים בטבע, אך גם בתוך תבליטים על מבנים ושפע של פתחים שונים המאפשרים לינה, הטלת ביצים ועשיית צרכים. כאן עולה למעשה הבעיה הראשונה והמרכזית בנוכחות מוגברת יתר על המידה של יונים: לשלשת היונים נחשבת לקרקע פורייה ונוחה עבור מגוון רחב של טפילים אשר מוצאים את דרכם הישר אל ביתנו. כאשר אתם רואים הצטברות גבוהה של לשלשת בקרבת הכביסה שלכם או על המעקה של הסלון, הרי שכדאי לשים לב לכך ולזמן מרחיק יונים מקצועי שיפתור את נוכחותם העקבית.

היונים כנשאיות למחלות

למרבה הצער, אין המצב התברואתי הלקוי מסתכם רק בנוכחותם של טפילים. היונים, על אף המראה התמים, הן נשאיות למגוון רחב של מחלות שונות אשר עלולות אף לסכן חיי אדם! בין המחלות אשר עלולות להיות מועברות עקב נוכחות גבוהה מדי של יונים, ניתן למנות: סלמונלה ודלקת קרום המוח.

מחלות המועברות בעקיפין

לצד מחלות אשר מועברות בשל נוכחותן הישירה של היונים, ניתן למנות גם מגוון רחב של מצבים בריאותיים ירודים הנגרמים בעקיפין. כך למשל, היונים מביאות עמן סיכון גבוהה לכך שהבית יוצף בכינים ופרעושים. כחברת הדברה, נציין כי הדברתם של פרעושים היא איננה עניין של מה בכך והיא מצריכה חיטוי יסודי של הריהוט, תהליך מורכב שבו כל טעות ולו קטנה, תוביל להישנותה של הבעיה. למידע נוסף אודות פרעושים היכנסו למאמר הבא.

בירוק נשמח לעמוד לשירותכם

כפי שוודאי הבנתם עד כה, יונים עלולות להביא עמן שפע של מחלות וסוגיות בריאותיות נוספות שיזיקו לאיכות חיינו ויהפכו את ביתנו לבלתי ראוי למגורים.

גם אם היונה נראית תמימה למראה, וגם אם כבעל חיים היא איננה מזיקה ואף חביבה, הרי שאינכם להוציא מן המשוואה את המחלות השונות, הטפילים והמזיקים המגיעים יחד עם נוכחותה.

אם אתם זקוקים לשירותי הרחקת יונים מקצועיים או אינכם בטוחים כיצד עליכם לטפל בבעיה לטווח הארוך, הצוות המקצועי של ירוק ישמח לעמוד לשירותכם עם ייעוץ מקצועי וניסיון עתיר שנים.

לפרטים נוספים צרו עמנו קשר טלפוני או השאירו פניה באתר.

שתפו את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email

השאירו פניה ונשוב אליכם בהקדם:

התקשרו

השאירו פניה

דילוג לתוכן