הדברת פרעושים

שירותי ריסוס נגד פרעושים

להבדיל מיתושים, הפרעושים הם מעין מטרד שלא באמת מזיק לנו.

היתושים ידועים בקדחת הנילוס המערבי ובמלריה, ואילו הפרעושים שגם הם יכולים להעביר בעקיצתם מחלות, כמעט ולא עושים זאת כלל. עם זאת, תחושת הגרד הבלתי פוסקת איננה עניין של מה בכך והיא עלולה להוות מטרד של ממש ולהעכיר את שהותנו בבית או במשרד.

חברת ירוק הדברות מספקת שירותי ריסוס להדברת פרעושים ולמיגור התופעה.

איתור מקורות הגידול

אחד ממקורות התסכול העיקריים עבור אלו הסובלים מנוכחותם של פרעושים בביתם, הוא העובדה כי הדברה אחר הדברה הפרעושים הולכים וחוזרים.

הסיבה לכך לא נעוצה בניקיון לקוי, כי אם בחוסר מתן דגש על מקורות הגידול בהן נמצאות ביצי הפרעושים שנותרו. בעוד שהפרעושים מתקיימים על פרוותם של בעלי החיים, הביצים פזורות בכל עבר.

איך לכך, הדברת פרעושים איננה יכולה להתמקד רק במצב הקיים, ועליה לחזות גם את המצב העתידי שבו יצוץ דור חדש של פרעושים שישיבו את הבעיה על קנה. במסגרת עבודתנו, המקצוענים של חברת ירוק הדברות יפעלו לאיתור מקורות גידול ולביצוע הדברה יסודית אשר תחסל את הפרעושים בכל אחד משלבי הגידול: החל מהיותם ביצים קטנות, דרך היותם גלמים ורימות.

ביצוע הדברה

הדברת הפרעושים עצמם מתבצעת בעיקר על-ידי טיפול תרופתי המוענק על-ידי הווטרינר. מטרתו של מדביר מקצועי היא לוודא כי כלל הבית נקי מהימצאותם של שרידי בתי גידול לפרעושים אשר עלולים להתפתח ולהצית את הבעיה מחדש.

לא פעם, ביצי פרעושים גלמים, יימצאו באזורים נסתרים לעין דוגמת סדקים זעירים בקירות ובפינות הבית.

מידע כללי אודות פרעושים

 

היכרות עם מאפיינים הפרעושים הינה חלק בלתי נפרד מעבודתו של מדביר פרעושים מקצועי. להלן מידע כללי מפורט אודות פרעושים:

תיאור

אורכם של הפרעושים מגיע לעד 3 מילימטרים והם דקים בצדדיהם. לעומת חרקים דוגמת יתושים וזבובים, לפרעושים אין כנפיים. נקודת דמיון רבה ליתושים מצויה בראשם בו ממוקם חדק המאפשר להם לדקור את העור ולמצוץ את דמו של בעל החיים עליו הם ממוקמים.

בדומה לפעולה המתרחשת בין מציצת דם על-ידי יתושים, גם הפרעושים מפרישים לתוך גופו של בעל החיים חומרים נוגדי קרישה שונים המובילים לגרד ותחושת גירוי של העור. חשוב לדעת כי תוך כדי, הפרעושים עלולים גם להעביר מחלות שונות המועברות בדם. עם זאת, מדובר במקרים נדירים בלבד ועיקר המטרד נובע מן הגרד הבלתי פוסק.

חשוב לציין כי לרוב, כאשר מאתרים הימצאותם של פרעושים על גבי פרוות בעל החיים, התפיסה הרווחת היא שהנקודות השחורות המצויות על העור הינן ביצים. עם זאת, מדובר בהפרשות הפרעוש בדמות דם קרוש שלא עוכל. הפרעושים עצמם כמעט ולא נראים לעין ואילו הפרשות הדם הן העקבות הגלויות אשר מספרות על הימצאותם.

מחזור חייו של הפרעוש

לפרעושים ביצים קטנות בגודל של כחצי מילימטר.
נקבת הפרעוש מטילה עד 18 ביצים בכל הטלה וסך הכול מטילה עד ל-400 ביצים בכל מחזור חייה. ההטלה איננה נעשית באזור מסתור כי אם על גופו של בעל החיים. הביצים עצמן מתפזרות לכל עבר וכך גם מגיעות לאזורים שבהם בעל החיים נוטה לישון ולהתמקם.

משך הזמן עד לבקיעתן אורך עד שבועיים והוא מותנה בתנאים הסביבתיים.

עם בקיעת הביצה, יוצא הזחל אשר נראה כתולעת לבנה קטנה. לרוב התפתחותה מגיעה לעד 15 יום, כאשר בתנאים מורכבים היא יכולה אף להתפתח לאורך חודשים רבים.

הגולם

עם סיום התפתחותה של הרימה היא הופכת לגולם עם פקעת משי קטנה. גם כאן, בדומה למחזור חייו של הזחל, ישנה השפעה ישירה בין התנאים הסביבתיים ומזג האוויר לבין משך ההתפתחות. עם זאת, לרוב הגולם יתפתח למשך כשבועיים. 
במקרים בהם תנאי מזג האוויר אינם אופטימיליים, יכול הגולם להישאר במצבו לאורך חודשים.
 

הבוגר

עם בקיאת הגולם נותר הפרעוש בתוך פקעת המשי הקטנה. הגולם רדום ונמצא במצב המתנה למעבר של בעל חיים אשר יעבור בקרבתו.
מדהים לראות זאת, כיצד הפרעושים למעשה מזנקים אל בעל החיים כאשר הם מתעוררים מן הזעזוע הרב של צעדיו הכבדים ומסתערים על “הטרף”.
 

סוגי פרעושים בישראל

בישראל קיימים כיום 40 מיני פרעושים.
הפרעוש העיקרי בו אנו נתקלים על חיות המחמד שלנו הם פרעושים העונים לשם “פרעוש החתול”.
במרבית הפעמים בהם נידרש ללכת לווטרינר לצורך טיפול תרופתי ובמקרים בהם נזעיק מדביר פרעושים, הרי שזהו המין שיטריד את מנוחתנו. 
 

נזק לאדם

בקרב בני האדם, עיקר המטרד בא לידי ביטוי בגרד למשך מספר ימים. הימצאותם של פרעושים רבים בבית בהחלט יכולה להוות מטרד שיפריע לחיי היום יום.
בקרב בעלי חיים, הימצאותם של הפרעושים עלולה להוביל לגרד והידללות שיער באזורים בהם מופיעים הגירויים העיקריים.
חוסר טיפול בהימצאותם של פרעושים על בעלי חיים, עלולה אף להוביל למוות וזאת לאור תופעת הלוואי בה בעלי החיים סובלים מאנמיה.
 
כפי שנאמר לעיל, פרעושים בדומה ליתושים, עלולים להביא עמם מחלות ולהעבירן בעת פעולת מציצת הדם. 
  • טיפוס מוריני – מחלה המועברת מסוג אחר של פרעוש אשר נמצא בעיקר על חולדות. המחלה מועברת מצואה המפורשת מן הפרעוש על עור האדם. כאשר אותו אדם מגרד את האזור המגורה, הוא למעשה משלב את הצואה תחת עורו ומשם מוביל להידבקות במחלה.
  • דבר – גם זו מחלה המועברת בעיקר מפרעושים הנמצאים על גבי חולדות. מחלה זו קטלנית, ובעבר נחשבה למגיפה נוראית. כיום היא כמעט ואיננה קיימת וישנן אפשרויות טיפול. 

לקבלת הצעת מחיר השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

השאירו פניה ונשוב אליכם בהקדם:

דילוג לתוכן