חשיבות הניקיון בבנייני מגורים

שמירה ממזיקים מתחילה בניקיון

אם אתם מתגוררים בבניין מגורים או עתידים להיכנס לדירה חדשה בבניין ולאחרונה שמתם לב שלא משנה מתי אתם נכנסים למבנה, תמיד מופיע לו חרק זה או אחר, קרוב לוודאי ששאלתם את עצמכם מה ניתן לעשות כדי למנוע את כניסתם של חרקים לבניין המגורים ולדירה שלכם, מתי כדאי לבצע פעולת מנע זאת והאם קיימת חשיבות לניקיון המרחב המשותף והדירה.

חשיבות הניקיון בבנייני מגורים על מנת להישמר ממזיקים

חרקים ושאר מזיקים – חובת הדברה

דיירים בבתים משותפים נתקלים פעמים רבות במזיקים המחייבים השכרת שירותי חברת הדברה. חשוב לציין שמקקים ושאר חרקים אשר נראים לעין במרחבים המשותפים של הבניין המשותף שלכם, קרוב לוודאי שיגיעו גם אל הדירה אותה קניתם או השכרתם באותו בניין, לכן קיימת חשיבות גדולה מאוד להזמנה מיידית של חברת הדברה בעלת ניסיון ואישורים מתאימים שתבצע הדברת תיקנים וחרקים נוספים וכן הדברת מכרסמים, נמלים ורצוי גם הדברת יונים בבניין המגורים ובדירה שלכם טרם אתם מאכלסים אותה.

זקוקים לשירותי הדברה? השאירו לנו פניה:

כניסה לדירה – מחייבת ניקיון יסודי

בכדי להבטיח לעצמכם כניסת מגורים לדירה נקייה, חשוב שתפנו אל חברת אחזקת מבנים אשר יכולה להציע לכם שירות ניקיון דירה לפני איכלוס. כאן חשוב לדעת שניקיון של דירה חדשה טרם אכלוס  היא משימה שיכולה להיות מורכבת יותר מניקיון דירה מאוכלסת, שכן הדירה לעיתים מלוכלכת מאוד כתוצאה מהאריזה והעברת הציוד, יש בה כתמים שנוצרו כתוצאה מסיוד וצביעת הקירות והמון אבק. בכדי לנקות דירה טרם אכלוסה יש להשתמש בציוד ייעודי ובחומרים מיוחדים המתאימים לניקוי כתמים עקשניים.

ניקיון דירה לפני איכלוס – מתחילים בהדברה

אידיאלי לבצע הדברה בדירה ריקה, שכן ניתן לרסס חומרים על כל האזורים ולאחר מכן לוודא שהבית אכן נקי. חשוב לוודא שאתם בוחרים בהדברה ירוקה בה משתמשים בחומרים שאינם רעילים (ידידותיים לסביבה), ובמדבירים שיכולים להציג בפניכם את רישיון ההדברה שלהם. נכון להיום כל מדביר בישראל וכל חברת הדברה מחויבים ברישיון הדברה ואם מדובר על חברות שמספקות שירותי הדברה גם למרחבים המשותפים של בנייני מגורים חשוב שהחברה תציג בפני ועד הבניין אישור שהמדבירים סיימו בהצלחה קורס גולשי מבנה, קורס גולשי מעטפת, הדרכת עבודה בגובה וקורס עזרה ראשונה למדבירים.

שמירה על ניקיון המבנה והדירה יובילו להרחקת מזיקים

מדי שנה טרם תקופת הקיץ חשוב לבצע הדברה (הדברה זו תחזיק מעמד לאורך 3-6 חודשים כאשר התקופה משתנה בהתאם לסוג ההדברה).  פעולה זאת תמנע מצב בו מזיקים יכנסו למבנה ולדירה וכך ישמר הניקיון. חשוב שההדברה תתבצע בחדר האשפה ובשאר המרחבים המשותפים של בניין המגורים וגם בדירה. חשוב לא להמתין עד בואם של המזיקים, אלא לבצע הדברה מונעת.  בנוסף, פעולות ניקיון של ריקון הפחים ושטיפת המקום, ניקוי של המטבח והשירותים באופן קבוע , שטיפת הרצפה וטאטוא של כל פירור שנפל על הרצפה, יבטיחו לכם בית נקי ממזיקים. הדברה מונעת מדי שנה תמנע את כניסתם של מזיקים. בהצלחה!

יצירת קשר מהיר

אין לכם זמן לבזבז?
צרו עמנו קשר מידי: