לשלשת יונים

מפגע כתוצאה מצואת יונים

לשלשת (צואת היונים ) אולי הסימן המובהק ביותר למפגע יונים. היא מסריחה, מטנפת את המדרכות והכניסות לבתים, בעלת תכונות קורוזיביות המאכלות אבן ומצע נוח להתפתחות מחלות וזיהומים. מה עושים?

לשלשת יונים הינה מפגע תברואתי בהיותה מצע נוח להתפתחות מחלות וזיהומים, הלשלשת מהווה גם מפגע סביבתי וגורמת לפגיעה ברכוש: ערימות לשלשת על מדרכות, אדני חלונות,   מעקים של מרפסות וספסלים. כמו כן, ללשלשת תכונות קורוזוביות הגורמות לאיכול אבן בבתים וצבע ממכוניות. לעיתים מצטברת כמות גדולה של לשלשת על גבי תקרות רביץ בתוך גגות רעפים פרוצים המועדים לקינון יונים. ערימות לשלשת אלו עשויות לגרום, כשהן נרטבות מהגשם, לריחות קשים ביותר, עקב תהליכי תסיסה המשחררים גזים ואף לקריסת התקרה עקב המשקל הכבד.

ההוצאה השנתית בבריטניה על נזקים הנגרמים למכוניות מלשלשת היא 57 מיליון ליש”ט! (ראה קישור למאמר בכלכליסט: http://www.calcalist.co.il/articles/0,7340,L-3092283,00.htm)

חשוב מאוד כאשר מזמינים בעל מקצוע בתחום הרחקת היונים, לעבודה בגג רעפים לבדוק היטב האם הוא מבוטח. כניסה לתוך גג מלא בלשלשת עלול להסתיים בקריסת התקרה.
 
כדי למנוע את נזקי הלשלשת יש צורך בביצוע טיפול מונע, כלומר, יש לטפל בגורם לבעיה והוא . . . היונים. יש צורך בסילוק היונים על מנת שלא יצטברו מצבורי לשלשת בגג הרעפים, במסתור הכביסה, המרזבים וכו’. גירוש יונים הנו התמחות לכל דבר. רוב הפעולות בתחום מבוצעות  על ידי חברות הדברה. אבל אל תתבלבלו אין אפשרות להרוג את היונים בחומרי הדברה, הדרך יהיחידה לסלקן היא באמצעות התקנת רשתות ודוקרנים שימנעו מהן להגיע לאיזור המוגן. הסיבה לכך שכך נוהגים היא שהיונה מוגדרת כציפור בר ולכן על פי החוק אסור להרוג אותה. בנוסף, הניסיון מוכיח שגם לו היה מותר להרוג את היונים, פשוט אין בכך טעם, כיון שבמציאות של היום, בהיעדר אויב טבעי ליונים, הן מתרבות בקצב מהיר ובכל מקום שיתפנה מזוג יונים אחד, יגיעו לפחות שני זוגות לתפוס את מקומם. כך שבעצם אם נהרוג אותן רק נכפיל לעצמינו את הצרה.

לקבלת הצעת מחיר השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

סגירת תפריט

צרו קשר:

03-6816404

או  השאירו פניה:

דילוג לתוכן