טיפול בקרציות בחיית מחמד

טיפול בקרציות בחיית מחמד

קרציות אצל חיות מחמד

חיות מחמד עלולות לסבול מהופעת קרציות, שלאחר מכן גם פוגעות באיכות החיים של בני המשפחה. עם זאת, יש דרכים לטפל בקרציות בחיות מחמד וגם אנשי מקצוע שאיתם אפשר להתייעץ. טיפול בחיות מחמד כולל בין היתר התמקדות בסכנות שמביאות איתן קרציות. בשלבים הראשונים, הקרציות פוגעות בחיות המחמד בכך שהן גורמות גירודים ולעיתים גם אלרגיה. בשלבים הבאים, הקרציות עלולות גם לפגוע באיכות החיים של בני המשפחה ואף להגדיל את הסיכוי לתחלואה ולתגובות בריאותיות לא רצויות. עם זאת, יש מה לעשות כדי להתמודד עם התופעה ועל מנת למנוע אותה.

הנה למשל כמה דרכים לטיפול בקרציות בחיות מחמד:

שימוש בחומרי הדברה ביתיים

כמעט כל חנות חיות פשפשים וקרציות מוכרת כיום תכשירים לשימוש ביתי ועצמאי. באמצעות שימוש בחומרי הדברה ביתיים ניתן להסיר את הקרציות מעל גופן של חיות המחמד, או לכל הפחות לדחות לתקופה מסוימת את ההופעה המחודשת שלהן.

ניקוי המרבץ ושמירה על היגיינה

קרציות נוטות להתפשט במהירות כאשר יש להן קרקע נוחה. במקרים של טיפול בקרציות בחיית מחמד, הסכנה היא מפני מרבץ מלוכלך של הכלב או החתול והצטברות של מקורות מזון עבור קרציות ופשפשים. במקום זה, מה שעושים זה לשמור על היגיינה ולנקות את אזור המרבץ של חיות המחמד.

הזמנת מדביר מקצועי

במקרים של הופעת קרציות לעיתים קרובות צריך להזמין מדביר מקצועי. בנושא זה, הייחודיות של הזמנת מדביר באה לידי ביטוי בכך שהוא מטפל גם במקום המרבץ, גם בבית כולו וגם בקרציות הקיימות. במילים אחרות, המדביר המקצועי הוא פחות או יותר האדם היחיד שיהיה מסוגל להציע טיפול בקרציות בחיית מחמד במהירות וביעילות.

מה צריך לשים לב בחנות חיות אם אנו בעלי עסק בנוגע לפשפשים וקרציות?

עוד שאלה שעולה מהעניין של טיפול בקרציות בחיית מחמד היא למה צריך לשים לב בחנות חיות, אם אנו בעלי העסק. כאן, כדאי למשל לשים לב שיש בחנות סוגים שונים של מוצרי הדברה ולוודא שהם מתאימים גם לחיות מחמד שונות – החל מכלבים, דרך חתולים ועד אוגרים, עכברים, ארנבים וכן הלאה. שנית, רצוי לשים לב לכך שהתכשירים מאושרים לשימוש על ידי משרד הבריאות. את זה בודקים גם באמצעות המידע שמופיע על גבי התכשירים עצמם וגם בעזרת התייעצות עם מדבירים ואנשי מקצוע. בניגוד למה שנהוג חשוב, בעלי עסק לא תמיד יודעים להצביע בעצמם על ההבדלים בין מוצרי ההדברה ועל האישור שיש לכל אחד ואחד מהם. לסיכום, טיפול בקרציות בחיית מחמד הוא עניין מורכב – אבל אפשר להתמודד איתו בעזרת שיטות שונות. לצד שימוש בחומרי הדברה ביתיים, כדאי כל הזמן לנקות את אזור המרבץ של חיות המחמד. במידה וזה לא עוזר, אפשר להזמין מדביר מקצועי אחת לתקופה.

למידע נוסף השאירו פניה:

יצירת קשר מהיר

אין לכם זמן לבזבז?
צרו עמנו קשר מידי:

השאירו פניה ונשוב אליכם בהקדם:

התקשרו

השאירו פניה

דילוג לתוכן