הדברת צרעות

חיפשתם מדביר צרעות?

גיליתם שממש בקרבתכם נבנה קן צרעות? אפשר להירגע, אתם בידיים טובות. 

המומחים שלנו בחברת ירוק הדברות ישמחו לעמוד לשירותכם ולבצע הדברה והרחקת הקן באופן אחראי, מקצועי ונכון. 

חשוב לדעת – צרעות הן אינן עניין של מה בכך ועקיצתן איננה מסתיימת בגרד בלבד. זה נכון שבסרטים אנשים מנסים לפגוע ולהזיז את קן הצרעות לבד, אך בפועל מדובר בפעולה שעלולה להציב אתכם אף במצב מסכן חיים!

התקשרו עוד היום למדביר צרעות מקצועי שיבטיח מחדש את ביטחונכם במהירות וביעילות.

מה הדברת צרעות כוללת?

הדברות צרעות איננה כוללת רק את פתרון הבעיה הנקודתית, כי אם מתן אסטרטגית הדברה רוחבית שתהווה צעד מניעתי להישנות הבעיה.

ההדברה מתבצעת באמצעות ריסוס שאיננו רעיל לבני אדם. כמו כן, תינתן הדרכה מקדימה באשר להדברה לידיעת כלל יושבי הבית או הבניין.

השירות של חברת ירוק ניתן בכל רחבי הארץ ובאופן מידי.

לפרטים נוספים התקשרו: 03-6816404

דע את האויב 😉 – הכל על צרעות 

בישראל קיימים מספר מינים של צרעות: צרעה מזרחית, צרעה גרמנית וצרעת הפלך.

מבלי להיכנס אל תוך המאפיינים הפרטניים של כל אחת מן הצרעות, חשוב לדעת כי עקיצתם של 3 המינים נחשבת למסוכנת ובמיוחד במקרים של אלרגיה או רגישות.

חיי צרעה

בדמיון רב לדבורים וכמו נמלים, כך גם הצרעות מתאפיינות במעמדות חברתיים שונים המסייעים לפיתוח המושבה.

מבנה הקן

מלכה – בדומה לנמלים ודבורים, גם המלכה של קן הצרעות היא היחידה למעשה אשר עוסקת ברבייה. בדיוק כמו שהיא אחראית על הרחבת הבית, כך אחריותה נוגעת גם להקמת הבית עצמו והיא זו שאתם יכולים להאשים בכך שהיא בחרה את ביתכם כמקום המושב החדש של הקן. בתחילה, עוסקת מלכת הצרעות בהולדת הצרעות הראשונות ולאחריהן היא מתחילה לעסוק ברבייה בלבד.

עמלות – העמלות הן צרעות נקבות שמטרתן היא לשמש כחיילות אשר שומרות על הקן, להרחיבו, לסייע בניקויו, להאכיל את הרימות המתפתחות ולהביא מזון נוסף למאגר.

זכרים –  זכרי הצרעות מגיעים עם תום עונת הקיץ. גם כאן, תפקידם מזכיר במידה רבה את הנמלים והדבורים כשכל אחריותם הינה הפריית המלכה.

מחזור חייהן של הצרעות

הצרעות ניזונות ממגוון רחב של מזונות שונים דוגמת חלבון הקיים בבשרים, דבש, פירות, פחמימות וסוכרים.

לרימות ישנו תפקיד חשוב בתזונת זכרי הצרעות, וזאת כאשר בתהליך מיוחד הופך החלבון של הרימות לכדי מזון בעל סוכרים שונים. מזון זה משמש גם את המלכה.

התפתחותן של הצרעות משתנה בהתאם לסביבתן, כאשר הזמן המהיר ביותר הינו בימות הקיץ.

מחזור חיים שנתי

תהליך הקמתו של הקן מתחיל אם כן אצל המלכה. לאחר התעוררותה, מתחילה המלכה לחפש אחר מקומות אידיאליים להקמת הקן ולבניית התאים הראשונים בהם תוכל להטיל את ביציה.

אם חשבתם שהמלכה איננה חרוצה, טעות מרה בידכם. היא זו שלמעשה מתפקדת כמושבה שלמה והיא אחראית על הקמת הקן, הטלת הביצים, טיפוחן, הבאת מזון, שמירה וניקיון.

את הפירות היא קוצרת די מהר כאשר הקן הולך ומתפתח.

התפתחותן של הצרעות מתחילה מביצים, משם לרימות עם חמישה שלבים שונים, שלב מקדים לגולם, גולם ואז צרעה בוגרת.

משך ההתפתחות משתנה בהתאם לתפקיד ומין הצרעה. כך למשל צרעות מלכות מתפתחות 42 ימים, הזכרים מתפתחים למשך 40 ימים ואילו העמלות המשמשות כחיילות בלבד מתפתחות במשך 29 ימים בלבד (יעיל במיוחד להרחבת הממלכה).

קיני הצרעות 

בניגוד לדעה הרווחת, במרבית הפעמים, קן הצרעות ייבנה דווקא באדמה. עם זאת, אכן בחללים של בתים, ניתן למצוא קני צרעות שהוקמו באזורים גבוהים יותר.

במבט קרוב לקן הצרעות (מומלץ כמובן שלא להיכנס להרפתקה אמיתית שכזו), ניתן לראות קטרים משושים של טעים בגודל של כשתשעה מילימטרים ותאים גדולים יותר בגודל של כאחד עשר מילימטרים. קטרים אלו משתנים בהתאם למעמד המתפתח בהם כאשר הקטרים הגדולים יותר מיועדים עבור צרעות מלכות וזכרים.

לקבלת הצעת מחיר השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

השאירו פניה ונשוב אליכם בהקדם:

דילוג לתוכן