פעולות נלוות להרחקת יונים

פעולות משלימות להרחקת יונים

אם אתם סובלים מבעיית יונים בביתכם, דעו שלא מספיק למנוע מהיונים גישה לאיזור על ידי חסימה ברשת או התקנת דוקרנים. ישנן פעולות משלימות חיוניות להצלחת הטיפול בבעיה, איסוף תוצרי החיים כגון לשלשת, ופגרים והדרה נגד כינים וקרדיות.

יונים המקננות במסתורי כביסה וגגות רעפים יכולות להפוך את חיי הדיירים של אותו הבית לבלתי נסבלים. הן מרעישות, מלכלות ומפיצות טפילים וחיידקים. פעמים רבות לא מדובר בקינון אלא רק בעמידה על עדני חלונות, מרפסות, אדניות ומרזבים וגם אז עצם נוכחות היונים בקרבה גבוהה לדיירים הינה בלתי נסבלת. כאשר נוצר מפגע של יונים בבית, חשוב מאוד לטפל וכמה שיותר מהר. טיפול במפגע יונים מהותו היא מניעת גישה ליונים לאזורים הבעייתיים. למשל, כאשר מדובר במסתור כביסה, סוגרים ברשת את המסתור ובכך מונעים את גישת היונים חזרה אל הקן. כאשר המפגע נמצא בגג, מאתרים את הפתחים ברעפים דרכם נכנסו היונים ואוטמים אותם ברשת. במידה ואין קינון אלא רק עמידה במקומות גבוהים לצורך תצפית, ניתן לפתור הבעיה באמצעות התקנת דוקרנים או קפיץ.

חסימת הגישה

כל הפעולות הללו ימנעו גישה של יונים לאזור הבעייתי ובעצם יפתרו את בעיה. אולם, ישנן מספר פעולות שיש לבצע במקביל ובנוסף לפעולת חסימת הגישה. הרחקת יונים מן האזור הבעייתי אינה מספיקה. חשוב מאוד לפנות את כל תוצרי החיים שהצטברו באזור הבעייתי. תוצרי חיים הכוונה  ללשלשת – צואת יונים, נוצות, פגרים וגוזלים. ללא פינוי תוצרי החיים לא תיפטר הבעיה באופן סופי. הלשלשת שנותרת במסתור הכביסה או בגג הינה כר פורה להתפתחות זיהומים ומחלות. היא בעלת תכונות קורסיביות וביכולתה לעכל משטחי אבן. הצטברות של לשלשת בגג עלולה להיות ממש מסוכנת כאשר היא נרטבת ומשקלה גדל, תקרה ישנה עלולה להתמוטט מן העומס.

הדברת טפילים

פעולה נוספת, חיונית אף היא, כגורם משלים להרחקת יונים היא הדברה. היונים נושאות עליהן טפילים שונים כגון כינים וקרדיות. טפילים אלו עוברים לבני אדם ועלולים לגרום לאלרגיה קשה וזיהומים. כיני היונים קטנות מאוד ונראות לעין בלתי מזוינת כנקודה שחורה. לרוב ניתן לראות אותן מטיילות על הקירות ובין המצעים. את קרדית האבק עין אנושית בלתי מזוינת לא יכולה לראות. מדובר בטפיל קטן ממשפחת הקרציונים.הניזון מחלקיקי עור ומסתתר באבק הבית.

הדברה שמתבצעת כפעולה משלימה להרחקת יונים תהרוג ותשמיד את הטפילים ותמנע התפתחות של זיהומים נוספים.

שימו לב!

ישנם מרחקי יונים ללא רישיון הדברה. חשוב לברר בטרם הזמנת עבודה ממרחיק יונים, שכחלק מהטיפול הכולל יאספו תוצרי החיים  ותתבצע הדברה. ניתן לברר גם באיזה חומר הדברה משתמשים ומהו מספר הרישיון על מנת לוודא בכל מאת האחוזים שהכל עובד כמו שצריך.

לקבלת הצעת מחיר השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

השאירו פניה ונשוב אליכם בהקדם:

התקשרו

השאירו פניה

דילוג לתוכן