פיתרון בעיות יונים בבתים פרטיים

פיתרון בעיות יונים בבתים פרטיים

אנשים רבים סובלים מבעיות יונים בבית. הסבל זהה, אבל פיתרון הבעיה משתנה בהתאם למקום המפגע. כלומר טיפול בבניינים שונה מטיפול בבתים פרטיים שאינו דומה לטיפול בהאנגרים ומבני תעשיה.

במאמר הבא נפרט את אופי המפגעים המאופיינים לבתים פרטיים ומהן דרכי הטיפול המומלצות.

היכן ניתן למצוא יונים בבתים פרטיים?

האזורים המועדים למפגעי יונים בבתים פרטיים הם גג הרעפים, המרזבים ובמידה ויש, מרפסות.

גגות הרעפים 

גגות הרעפים מהווים מקום מסתור מצוין עבור היונים. הן נכנסות לחלל הגג דרך אחד מפתחי האוורור או דרך חור שנפער כתוצאה מרעף שבור. הגג חשוך, מוגן מהשמש, מהרוח ומהגשם מבודד מהקור והחום – אידאלי להקמת קן. היונים מתמקמות בגג מביאות פנימה זרדים וענפים ובונות את קנן, מטילות בו ביצים ומגדלות את הגוזלים. חלל הגג גדול וגם הצאצאים יוכלו למצוא את מקומם באותו החלל. כך גדלה אוכלוסיית היונים וגדלה בתוך הגג. ובינתיים דיירי הבית מתחילים לסבול. בהתחלה ישנו הרעש, אח”כ הטינופת שמסביב לבית, כיון וכשהיונים לא בתוך הגג הן נוהגות לעמוד בחוץ על קצה הגג, להצטנן מהשמש, לתצפת על הקן וגם . ..  מה לעשות לחרבן . ..  הלשלשת (צואת היונים) נופלת סביב הגג על המדרכה, החניה והעוברים ושבים. כשהרעש והטינופת מתגברים עלולים להופיע גם טפילים שונים של היונים, כגון: כיני יונים וקרדיות, כאשר הם חודרים לבית, סימן שהמצב בתוך הגג כבר מאוד קשה. במקים קיצוניים וכשמדובר בבית ישן מאוד, עלולה לשלשת היונים שהצטברה בגג ונרטבה מהגשם לגרום לקריסת התקרה בשל משקלה הרב.

המרזבים

איזור בעייתי נוסף – המרזבים, גם שם נהנות היונים מתנאים אופטימלים לבנית הקן, ובמשך הקיץ כאשר אין גשמים והמרזב לא בשימוש הן חוגגות. כאשר יגיעו הגשמים, יופתעו דיירי הבית לגלות שהמרזב סתום ושקירות הבית התמלאו בלשלשת שנרטבה ונזלה מהמרזב למטה.

במידה ובבית יש מרפסות, היונים ייהנו מאוד לעמוד בקצותיהן ולתצפת על קינים סמוכים או על הגישה לקן שלהן. כתוצאה מהעמידה הזו מתמלא כל האזור שמתחת למרפסת לשלשת יונים.

דרכי פעולה להרחקת יונים מבתים פרטיים

ישנן מספר פעולות להרחקת יונים אשר ניתן לבצע על מנת להרחיק את היונים מאיזור המפגע. בגג הרעפים, יש להיכנס פנימה לפנות את מצבורי הלשלשת, תוצרי החיים והיונים עצמן. לאחר מכן יש לאטום היטב ברשת מגולוונת ועמידה את הפתחים מהם חדרו היונים לגג. מומלץ גם לבצע הדברה בחלל הגג כנגד קינים וקרדיות. בשולי הגג היכן שהיונים נעמדות, ניתן להתקין דוקרנים ליונים שימנעו את נחיתת היונים ולכלוך הסביבה שתחתן.

את המרזבים יש לפנות מהקינים שנבנו בהן ושאתר תוצרי החיים של היונים. ניתן להתקין דוקרנים, קפיץ או חוטי רטט כדי למנוע נחיתת יונים על המרזב ואת הפתח עצמו אפשר לאטום ברשת.

עמידת היונים על המרפסת תימנע כאשר יותקנו בשוליה קפיץ או דוקרנים. במידה ויש גישה לדיירי הבית למרפסת והיא בשימוש מומלץ לא להתקין דוקרנים, העלולים לפצוע ילדים, אלא להתקין קפיץ –  אביזר בטיחותי לחלוטין אשר אינו מסכן איש מדיירי הבית

לקבלת הצעת מחיר השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

השאירו פניה ונשוב אליכם בהקדם:

התקשרו

השאירו פניה

דילוג לתוכן