ירוק

נמלים

לנמליים גוף המורכב משלושה חלקים: ראש, חזה ובטן. בראשן ישנו זוג מחושים המאפשרים להן הרחה ומישוש – שתי התכונות העיקריות המאפשרות לנמלים התמצאות ותקשורת עם בנות מינן. הנמלים מבחינות בריחות רבים והתקשורת במושבה נעשית באמצעות פרומונים (חומרי הפרשה בעלי טעם וריח) המסמנים טריטוריה, מזון וכו'. הנמלים נוגעות במחושיהן אלה באלה כדי להבחין בין בנות קן לפולשים, וכדי להפיץ מידע על מקור מזון חדש או על סכנה. חוש המישוש מפותח אצלן מאד. על פי קצב התנועה של המחושים ומקום המגע של נמלה אחת בגוף חברתה הן קולטות התרגשות, חיבה, זריזות וכדומה.
בנוסף למחושים יש לנמלים גם זוג צבתות המשמשות אותן לאחיזת מזון וללחימה. 
הנמלים חיות במושבות, כל חבורה עם קן משלה. בכל חבורה יש בעלי תפקידים שונים: מלכה, זכרים, פועלות וחיילות, ומבנה גופן מותאם לתפקידן. כל תושבי הקן פועלים כצוות, שמטרתו להרחיב את המושבה.
המלכה, שהיא הגדולה מכולן, מופקדת על הטלת הביצים. הזכרים קטנים מהמלכות וגם להם שני זוגות כנפיים. לאחר ההפריה במעוף הכלולות הם מתים. הפועלות חסרות כנפיים וכלל אינן מסוגלות להתרבות, משום שכיס הזרע שלהן מנוון. כל תפקידן הוא לדאוג לאספקת מזון, להאכיל את המלכה, הזכרים והרימות, וכן להרחיב את הקן, לנקותו ולשמור עליו מפני אויבים שונים.
מחזור חיים
הנמלים מתפתחות בגלגול מלא – ביצים, רימות, גלמים ובוגרים. משך הדור מביצה לבוגר נע בין שישה שבועות לחודשים בהתאם לתנאי הסביבה: טמפ., לחות, זמינות מזון וכו'.
  • ביצים – גודל הביצים מיקרוסקופי, צבען לבנבן שקוף וצורתן משתנה בהתאם למין.
  • רימות – מתפתחות מהביצים, הן רכות, חסרות רגלים וצבען בהיר. הרימות עוברות מספר דרגות התפתחות במשך ימים עד שבועות.
  • גלמים – דומים במראם לבוגרים, אלא שהם רכים, בהירים, אינם נעים ואינם ניזונים. במינים מסוימים הגלמים עטופים במטווה רשת ובמינים אחרים הם ערומים.

בוגרים – מתפתחים מהגלמים תוך מספר ימים, במהלכם המעטה החיצוני של הגוף מתקשה ומקבל את צבעו הכהה.

נמלים

לקבלת הצעת מחיר השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן