הדברת יתושים

שירותי מדביר יתושים

בארצנו החמה והלחה, יתושים הם תופעה מוכרת למדי בכל בית בישראל.

מי מאיתנו לא חווה איי פעם את מעופו המזמזם והמטריד של היתוש בעודו מנסה לישון, ומי מאיתנו לא מצא עצמו מפעם לפעם מגרד את עצמו לדעת. חשוב לדעת כי חשובים הם אינם רק מטרד לחיי היום-יום, כי אם גורם המעביר מחלות ואשר יכול להגביר תחלואה.

חברת ירוק מתמחה בשירותי הדברה והרחקת מזיקים וחרקים. נשמח לעמוד לשירותכם ולספק לכם ייעוץ מקיף ומענה כולל לבעיית היתושים.

איתור מקור הבעיה

חשוב לדעת כי שירותי הדברת יתושים אינם באים רק במטרה לספק מענה מידי לתופעה. נוכל להדביר יתושים מכאן ועד הודעה חדשה, אך כל עוד לא נאתר את מקור הגעתם, אז הרי שזוהי מלחמת התשה.

ראשית כל, מדביר מקצועי יבצע סריקה מקיפה תוך התמקדות במקורות מים שונים הנמצאים בסמוך לאזור המגורים, המשרד או המבנה. איתור מקורות מים אלו וביצוע פעולות מניעתיות שונות דוגמת הטמנת חומרי הדברה אשר יסייעו במיגור התופעה לאורך תקופה ארוכה וטובה.

תוצאות מידיות בשטח

תוך איתור מקורות הגידול של היתושים, נתחיל בפעולות הדברת יתושים יזומות בשטח הנדרש. ירוק מקפידה על הדברה באמצעות חומרים ירוקים אשר אינם פוגעים בסביבה ואינם מזיקים לבני אדם.

חברתנו מבצעת שירותי הדברה בכל רחבי הארץ ובזמינות מלאה.

מידע כללי אודות יתושים

מדביר יתושים מקצועי צריך לא רק לדעת להשתמש בחומרי ההדברה השונים, כי אם להכיר את מיני היתושים הקיימים וכך להתאים את סוג הטיפול המתאים ביותר. להלן מידע כללי אודות יתושים:

היתושים הינם חרקים המשתייכים למשפחת הזבובאים.

בעוד שהיתושים הצעירים שוכנים במים, הרי שהיתושים הבוגרים יותר יכולים להתקיים מחוצה להם. היתושים אשר אחראים על העקיצות הכואבות והמגרדות הם למעשה נקבות אשר מחפשות אחר בעלי חיים עם דם חם לצורך קבלת חלבונים המאפשרים את התפתחותן של ביצי הצאצאים. 

מקורות גידול עיקריים

בחיפושנו אחר מקורות הגידול העיקריים של היתושים לצורך הדברתם, הרי שנפעל לאיתור מקורות מים בהם ישנה זרימה איטית או לחילופין מים עומדים. הזבובים מושפעים גם ממזג האוויר והם משגשגים במזג אוויר חם ובעל סביבה לחה.

מחזור חייהם של היתושים

בארץ נפוצים 3 סוגים של יתושים:

  • קולקס
  • אנפולס
  • אדס

לכל אחד מסוגי היתושים מבנה שונה של הביצים וסוג התפתחות שונה. כך למשל, ראוי לציין את ביציו של יתוש אדס אשר מסוגלות להתקיים בתקופת יובש ארוכה וכאשר השטח חוזר להיות רטוב ולח, הן בוקעות והופכות למקור פורה ליתושים.

הזחלים

לזחלים ישנם 4 תהליכים שונים שעליהם לעבור, כאשר בכל שלב משיל הזחל את הכיסוי הקיים והוא לובש על עצמו “חליפה חדשה” בהתאם לשלב התפתחותו. התפתחותם של הזחלים היא מהירה ומושפעת מן ממזג אוויר חם. לרוב תהליך ההתפתחות מגיע עד לכשבוע ימים.

מבנה הזחלים מסייע להם להתנהל באופן מושלם במים כאשר הם מצוידים במסננים גודלים המסייעים להם לברור מזון. 

הגלמים

השלב הבא בהתפתחותם של הזחלים הוא גלמים. זהו למעשה שלב הביניים שמחבר בין הזחל אשר מצוי במים לבין יתוש בוגר אשר חי ביבשה.

משך ההתפתחות של הגלמים מגיע לעד שלושה ימים, וחלקם יכולים להתפתח בין יום. הגלמים נמצאים בקרבת מקור המים ולרוב על צמחיה ולרוב מסתתרים לאור פגיעותם הרבה.

הבוגרים

השלב שלאחר התפתחות הגולם הוא בקיעתו של היתוש כפי שאנו מכירים אותו. ליתושים כנפיים וחדק ומבנה גופם מעט משונה בין סוג לסוג.

כך למשל, יתושי קולקס בעלי תנוחה המקבילה אל המשטח שעליו הם ניצבים, בעוד שיתושי אנופלס נמצאים בזווית הנוטה אל תוך המשטח.

מרבית היתושים מתקיימים באזורים בעלי צל בשעות היום, ועיקר פעילותם מתרחשת בלילה. בעוד שהזכרים מצויים באזורי דגירה דוגמת מקורות מים, הנקבות יוצאות ל”מסעות” ארוכים יותר בהם בין היתר הן פוגשות בנו בבתים, דירות, משרדים, פארקים וגינות.

כיצד יתושים עלולים להזיק לנו?

יתושים מסוג אנופלס ומסוג אדס

אנחנו אולי לא מכירים את יתושי אנופלס בשמם, אך הם בהחלט מוכרים לנו ממושג אחר ששגור בעיקר בפיהם של מטיילים במדינות טרופיות שונות – המלריה. יתושים אלו ידועים בנשאותם של מחלת המלריה, מחלה זיהומית הגורמת לנזק בכדוריות הדם האדומות. יתושים אלו כבר אינם מחזיקים בנתח נרחב בארץ ישראל וזאת הודות לייבוש הביצות.

היתושים הנפוצים האחרים וביניהם יתושי אדס אינם מעבירים את מחלת המלריה, אך בעת פעולת מציצת הדם, בהחלט עלולים להחדיר מחלות אחרות דוגמת קדחת צהובה וקדחת הנילוס המערבי.

הסוג הנפוץ ביותר בארץ וזה שאנו לרוב פוגשים בו בביתנו הוא יתוש קולקס. כמו חבריו האחרים, גם הקולקס מפיץ מחלות בעת מציצת הדם ובכך מצריך טיפול יסודי ומעמיק לצורך מיגורו.

טיפ קטן וחשוב: במידה וברשותכם גינה רחבת ידיים, הרי שמומלץ לטפח אותה, לקצץ את הדשא ולהבטיח גינה מסודרת אשר מונעת את הימצאותם של חרקים ומזיקים לרבות יתושים. תוכלו למצוא מגוון כלי גינון איכותיים באתר: https://www.egopower.co.il/

לקבלת הצעת מחיר השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

השאירו פניה ונשוב אליכם בהקדם:

דילוג לתוכן