איך לבחור מרחיק יונים

תחום הרחקת היונים התפתח מאוד בשנים האחרונות . לפני מספר שנים רק חברות הדברה מעטות עסקו בהרחקת יונים וגם, לא כעיסוק עיקרי, וכיום השוק מוצף בחברות ובעלי מקצוע שמתמחים בהרחקת יונים כעיסוק מרכזי.
לפני שמזמינים איש מקצוע לטפל לכם בבעיית היונים כדי לדעת מספר דברים:

רוב עבודות הרחקת היונים מתבצעות בגובה: על הגג, במרפסת, במסתור הכביסה וכו'. בשנת 2007 נכנסו לתוקפן תקנות חדשות לעבודה בגובה, לפיהן יש צורך בהכשרה ייעודית ולהיתר על מנת לבצע עבודות בגובה. על פי התקנות החדשות עבודה בגובה הינה כל עבודה או גישה למקום עבודה שבגללה עלול העובד ליפול לעומק העולה על 2 מטרים, וזה כולל גם עבודה בה על העובד להטות את הגוף בזוית של 45 מעלות ומעלה וגם עבודה על סולם, פיגום, ו/או במת הרמה. וכמובן כל עבודות הסנפלינג.ולכן כאשר אתם מזמינים איש מקצוע לבצע עבודה להרחקת יונים כדי מאוד לבדוק האם עבר הכשרה לעבודה בגובה ובידיו היתר לעסוק בה. במקרה שחס וחלילה קוראת תאונה, האחריות לנזק מוטלת בין היתר גם על האדם שהזמין ובשטחו מתבצעת העבודה.

מומלץ מאוד לוודא שלחברה שהזמנתם ישנם הביטוחים המתאימים למקרה של נזק פיזי או לרכוש העלול להיגרם כתוצאה מעבודה בגובה, כאמור, במידה וקוראת חלילה תאונה האחריות מוטלת גם על כתפיכם.

טיפול נכון במפגעי יונים כולל גם הדברה נגד כינים וקרדיות – הטיפילים של היונה המזיקים מאוד לאדם. זו הדברה מקצועית לכל דבר והיא צריכה להתבצע בתכשירי הדברה מאושרים לשימוש על ידי המשרד להגנת הסביבה.

בנוסף, ביצוע הדברה מקצועית יכול להתבצע רק על ידי מדביר מוסמך או עובד הדברה מטעמו. לעיתים קרובות בעל המקצוע בתחום הרחקת היונים אינו מדביר כלל ואין לו שום ידע והכשרה בתחום. מומלץ מאוד לבדוק פרט זה לפני ביצוע הזמנת העבודה  . .  ולא לאפשר לאדם ללא הכשרה מתאימה לבצע הדברה בביתכם.

דבר נוסף, בעלי מקצוע בתחום הרחקת יונים מבטיחים אחריות ל3 עד 10 שנים. אולם אין לדעת האם כשאר תזדקקו לשירותיהם הם עוד יהיו בסביבה  ..  ולכן מומלץ תמיד לבחור בחברה וותיקה ומבוססת הפועלת בתחום מספר שנים. אפשר ומומלץ לבקש שמות של לקוחות ואף לגשת ולראות עבודות שבוצעו כדי לדעת שעבור הכסף ששילמתם תקבלו את מלוא השירות והאחריות גם לאחר שהעבודה בוצעה והתשלום נפרע.

לקבלת הצעת מחיר השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן