הרחקת יונים והדברה, מה ההבדל?

ההבדל בין הרחקת להדברת יונים (ללא רעל יונים)

עד לפני כמה שנים המושג הרחקת יונים לא היה נפוץ כלל, הבודדים שסבלו מיונים פנו לחברות ההדברה השונות שסיפקו שירותים גם בתחום הזה. אולם ככל שקצב ריבוי היונים גדל וככל שהן הופכות למפגע עבור יותר ויותר אנשים קמות חברות המתמחות בנישה של הרחקת יונים. ומה בין זה לבין הדברה? והאם קיים דבר כזה כמו רעל יונים?

רעל יונים

ההבדל בין המונחים

המונח הדברה מתייחס באופן הרחב שלו למניעת מגע וסילוק מפגעי מזיקים מהאדם ורכושו. 

תחת ההגדרה מזיקים מופיעים חרקים, מכרסמים, חיפושיות, עקרבים, נחשים וגם . יונים. כל בעל חיי המזיק לאדם נמצא תחת ההגדרה מזיקים. אולם בהיבט הצר של המונח הדברה ולשם רוב האנשים מכוונים – מדובר על ריסוס, כלומר פיזור רעל על מנת להרוג ולחסל את המזיק. במובן הזה הרחקת יונים הינה פעולה שונה בתכלית, כיון ורוב חברות הרחקת היונים אינן הורגות את היונים אלא מבצעות פעולות שונות כדי למנוע גישה מהיונים לסביבת האדם, למשל: התקנת רשתות, דוקרנים, הצבת דחלילים וכו’. כל הפעולות האלו אין בהן דבר עם הרג יונים ובטח שלא מדובר על פיזור רעל. מכאן גם בא המונח הרחקת יונים. כלומר ביצוע פעולות שיגרום ליונים להתרחק מסביבת האדם.

כפי שנאמר קודם, בעבר בוצעו רוב פעולות אלו על ידי חברות ההדברה השונות, ועם השנים צצו חברות המתמחות בהרחת יונים בלבד. 

מדובר בתופעה מבורכת כיון שככל שבעל המקצוע מתמקצע יותר בתחום מסוים כך ידע לתת מענה טוב יותר לצורכי הלקוחות, הבעיה היחידה שלעיתים כחלק מפעולות הרחקת היונים יש גם צורך בהדברה כנגד הטפילים שהיונה מפזרת אחריה: כינים וקרדיות. אלו חרקים קטנטנים העלולים להפיץ מחלות ולגרום לאלרגיות קשות ונגדם יש צורך לבצע הדברה. במידה ומדובר בחברה להרחקת יונים בלבד, ללא רישיון הדברה וידע בהדברה, יקרה אחד מן השתיים או שלא תתבצע ההדברה הנחוצה, והלקוח יישאר חשוף לטפילי היונה גם לאחר התקנת הרשתות, או שתתבצע הדברה על ידי אדם שלא הוכשר לכך ואין לו את הרישיון וההיתר הנחוצים.

להזמנת שירות השאירו פניה באתר:

אודות חברת ירוק

חברת ירוק הדברות מומחים בהרחקתם של בעלי כנף ללא שימוש ברעל יונים או כל סוג של חומר שעלול לפגוע ולהזיק לבעלי החיים.

אנו נוקטים באסטרטגיות הרחקה בדוקות ומקצועיות אשר מרחיקות את היונים לצמיתות ופותרות את הבעיה. לרשותנו אמצעים דוגמת רשת יונים, דוקרנים וסלילים, וכן רישיון עבודה בגובה המאפשר לנו להידרש לכל פרויקט.

לכן כאשר פונים לבחור מרחיק יונים שיש להקפיד לבחור באיש מקצוע המתמחה בתחום אשר בידיו רישיון הדברה בתוקף.

יצירת קשר מהיר

אין לכם זמן לבזבז?
צרו עמנו קשר מידי:

השאירו פניה ונשוב אליכם בהקדם:

התקשרו

השאירו פניה

דילוג לתוכן