הדברת נמלים

מדביר נמלים

ברוכים הבאים לחברת ירוק המתמחה בהדברת נמלים מזיקים וחרקים.

מוצאים את עצמכם מנסים להיפטר בכוחות עצמכם מן הנמלים אך לשווא? ייתכן מאוד שמדובר בבעייה עמוקה יותר אשר מצריכה התערבות מצד מדביר נמלים מקצועי. חברת ירוק שמחה להעמיק לשירותכם שירותי הדברת נמלים מקצועיים עם תוצאות מידיות.

הדברת נמלים בירוק

ריסוס נגד נמלים צריך להתבסס על ידע מקדים שלוקח בחשבון את כל המוקדים האפשריים אשר גורמים להישנות הבעיה. מדביר נמלים מקצועי מטעם חברת ירוק, יערוך סריקה מקיפה של הבית, המשרד או המבנה ויוודא כי כלל השטחים הנדרשים הינם מחוטאים ומרוססים.

כמו כן, עבודת ההדברה כנגד נמלים תתרכז במתן הדרכה מניעתית שתמנע את חזרת הבעיה. לעתים, הימצאותן של נמלים מעידה על אזורים מלוכלכים דוגמת חריצים מתחת לכיור, האזור שמאחורי המקרר ועוד.

מדביר מומחה לנמלים מטעם ירוק ישמח לעמוד לשירותכם.

דע את האויב 😉

לנמלים מבנה גוף הכולל 3 חלקים מרכזיים: ראש חזה עליון ובטן.

כפי שוודאי שמתם לב, לנמלים יש חושים מאוד מפותחים בכל מה שנוגע להימצאותם של שאריות מזונות חבויים שונים. כל זאת הודות ליכולתן לאתר ריחות ויכולת התקשורת המדהימה שלהן הטבועה בתוך המחושים. באמצעות המחושים יכולות הנמלים לתקשר האחת עם השנייה, להעביר מסרים על מציאת מזונות חדשים, להתריע מפני חיות זרות ועוד.

חיי נמלה

כמו חרקים רבים, גם תהליך פיתוחה של הנמלה עובר מביצים לרימות, משם לגלמים ואז לנמלה בוגרת. משך ההתפתחות הינו כ-6 שבועות בתנאים נוחים, והוא עשוי להתארך לחודשים ארוכים כשהדבר נובע באופן ישיר מן התנאים הסביבתיים.

לנמלים צבתות המאפשרות להן לאחוז את המזון ולשאת אותו עד למושבתן. נוסף על כך, צבתות אלו משמשות את הנמלים לצורכי לחימה.

היררכיה פנימית

עובדה ידועה היא כי לנמלים ישנו סדר מופתי אשר הופך את פעולתן למופע שאם לא היה בביתנו, אז הרי שהיה כיף לצפות בו. בכל מושבת נמלים ישנם הזכרים, הפועלות החיילות והמלכה. ניתן לזהות את תפקידיהן השונים בהתאם לגודלו ומאפייניו של מבנה הגוף. 

המלכה – מטבע הדברים, שהמלכה הינה בעלת מבנה הגוף הגדול ביותר ותפקידה הוא להטיל ביצים ולהביא להרחבת המושבה בכל עת.

הזכרים – הזכרים דומים בצורה מסוימת למבנה המלכה והם מתאפיינים בכנפיים. מטרתם היא להפרות את המלכה.

הפועלות – הפועלות הן הנמלים אותן אנו לרוב זוכים להכיר מקרוב. הן חסרות כנפיים ומטרתן היא להיות אחראיות על אספקת המזון בלבד. הנמלים הפועלות מעבירות את מזונן אל המלכה, הזכרים וכך גם אל הרימות אשר צריכות להתפתח. אלו למעשה הנמלים החרוצות ביותר אשר אחראיות על הגנת המושבה, הרחבתה והניקיון הכולל.

ביצים

גודלן של ביצי הנמלה הוא מזערי וכמעט ולא ניתן לחזות בו. צבען של הביצים הינו לבן-שקוף דבר אשר מקשה אף יותר על איתורן.

רימות

הרימות הינן השלב הבא המגיע לאחר התפתחותן של הביצים. מדובר בתולעים קטנות ומזעריות בצבע לבן. במהלך מספר ימים ועד למספר שבועות, יעברו הרימות שלבי התפתחות שונים עד להגעתן לשלב הגלמים.

גלמים

הגלמים יכולים להזכיר במידה רבה את הנמלים הבוגרות. עם זאת, מדובר בנמלים בעלות מבנה רך יותר וצבע בהיר מן הנמלה הבוגרת. ישנן נמלים בהן גוף הגלמים חשוף, וישנן נמלים שגופן עטוף ברשת דקיקה.

נמלה בוגרת

משך התפתחותם של הגלמים הינו מספר ימים לכל היותר, לאחריו בוקעת הנמלה הבוגרת. גופה קשיח יותר ובעל צבע כהה.
 

כיצד נמלים יכולות להזיק לאדם?

רוב מיני הנמלים אינם מזיקים לגוף האדם או לרכושו. שני המינים הנפוצים ביותר בסביבת האדם (בבית) הם זערורית אדמונית וזערורית שחורה. ועל אף שאין הן גורמות לנזק, הן מהוות מטרד רציני כשהן מטיילות להן במטבח ועל השיש וניזונות משאריות סוכר ואוכל. לאחרונה פלשה לארץ, כנראה מדרום אמריקה, נמלת האש הקטנה. נמלה זו עוקצת בני אדם וחיות ועקיצתה כואבת, מתנפחת ומאוד לא נעימה. צבע הנמלה כתום – אדום וגודלה כ 1.5 מ"מ. נמלה זו נמצאת לרוב בחוץ אולם בעונת הקיץ היא נכנסת לבתים בחיפושיה אחר מקום קריר ומוצל. 

במידה וזוהתה נמלה זו בביתכם או סביבתכם מומלץ מאוד לקרוא למדביר מוסמך לשם ביצוע הדברה וחיסול הנגע.

דברו איתנו

את הידע הנרחב שצברנו במהלך השנים נשמח לתעל לשירות הדברת נמלים מקצועי ואפקטיבי.

מדביר נמלים מטעם חברת ירוק ישמח לעמוד לשירותכם. למידע נוסף התקשרו: 03-6816404

לקבלת הצעת מחיר השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן