מידע שכדאי להכיר על יונים

מידע שכדאי להכיר על יונים

פרטים שלא ידעתם על יונים

אנחנו מכירים אותן כסמל של שלום ואנחנו בהחלט מכירים אותן ככאלו שאינן מרפות מאדן החלון או מותירות את צואתן על מעקות הבטיחות ולא עלינו גם על הכביסות. היונה היא ללא ספק מבין הציפורים היותר מוכרות עבור כל אחד ואחת מאיתנו. יונת הסלע, המין הנפוץ בערים הגדולות, איננה נודדת והיא מוצאת את המרחב העירוני לנוח במיוחד. התבליטים הקיימים על גבי מבנים, הגגות, פתחי אוורור זאת לצד פארקים מוריקים – תוסיפו לכך שמדובר במין שאיננו נודד ושאיננו חושש מפני טורפים (למעט חתולים), והרי לכם צרה שכבר מזמן הפכה לחלק מאורח חיינו הרגיל.

אורך חייה של היונה

יונים חיות בממוצע כ-3 שנים. עבורכם זה נראה כזמן קצר, אך עבור היונה זהו זמן מספיק דיו כדי שהיא תוכל להטיל ביצים, לקונן ולהביא עוד עשרות גוזלים. פרק הזמן שבו היונה מקננת על אדן החלון או על הגג שלנו, אמנם התמונה נראית פסטורלית ואפילו חמודה, אך בפועל מומלץ להרחיק את היונים בדחיפות עליונה. קן היונה מכיל בתוכו שפע של כיני יונים אשר נהנות מאזור מחייה מעולה עבורן. ברגע שהגוזלים עוזבים את הקן וכמוהם היונה הבוגרת, הרי שהכינים מחפשות את אזור המחיה החדש ולא מן הנמנע שיהיה זה מדובר ביושבי הבית. כדאי לדעת: כיני היונים אינן מתיישבות על בני אדם, אך הן בהחלט מנסות. ניסיון זה עלול לעלות לנו בעקיצות כואבות, מגרדות ונפוחות.

על לשלשת היונים

לשלשת היונים מדיפה ריח רע ומטבע הדברים שאיננו מעוניינים לראות צואה שנערמת לה אט אט (ולפעמים אפילו במהירות) על מעקה הבטיחות של המרפסת. למרבה הצער, לשלשת היונים טומנת בחובה הרבה יותר מאשר מפגע אסתטי ותו לא. מדובר בצואה אשר מזמנת ב תוכה שפע של טפילים אשר בהחלט עלולים למצוא אותנו בני האדם, כאזורי מחיה מעולים. לצד הגרד הרב, טפילים אלו מביאים עמם מחלות ועלולים אף לסכן את חייהם של פעוטות.

מתי היונה מטילה ביצים?

כחברת הדברה מקצועית, אנו לרוב נקראים לפעילות בעונת הקיץ ועונות המעבר, אז החרקים בהחלט יוצאים מכל מקומות המסתור ומתחילים להטיל אימה על הדיירים. אותו הדבר בדיוק מתרחש גם עם היונה. בחורף כמעט ואיננו מרגישים את היונים שכן הן אינן מטילות ביצים. זמני הקינון של יונת הסלע הם בקיץ בלבד. לכן, היו ערניים בעיקר בעונת הקיץ וחפשו אחר קנים אשר ייתכן והתחילו להיבנות ממש בסמוך לביתכם.

כיצד מרחיקים יונים?

לעומת חרקים, איננו מתכוונים להסב כל רע ליונים. הרחקת יונים מתבצעת באמצעים ירוקים שונים אשר פשוט “רומזים” ליונה כי אין מדובר בסביבת מחייה טובה עבורה. פעילותנו כוללת הטמנת דוקרנים (שאינם מזיקים יש לציין), ושלל אמצעים אשר גורמים למעקות  להיות לא שמישים. היונים יודעות להבין את הרמזים העבים ומחפשות אחר אזורי מחייה חדשים.

למידע נוסף השאירו פניה:

יצירת קשר מהיר

אין לכם זמן לבזבז?
צרו עמנו קשר מידי:

השאירו פניה ונשוב אליכם בהקדם:

דילוג לתוכן