האם תמיד חייבים להזעיק חברת הדברה?

האם תמיד חייבים להזעיק חברת הדברה?

מתי נדע שהגיעה העת לקרוא למדביר?

בואו נגיד את זה בצורה כנה לחלוטין: מרבית הסיכויים שכשתצטרכו מדביר, אתם לחלוטין תדעו את זה. מכת חרקים, מכרסמים ושלל מזיקים אחרים מתבטאת בדרגות שונות של חומרה. כך לצורך הדוגמה, אם תמצאו אצלכם תיקן אחד שמסתובב ומתרוצץ לו, הרי שפעולה נקודתית מטעמכם (זריקת כפכף או ריסוס נדיב במילים אחרות) תעשה את העבודה. במקרים בהם תמצאו ולו מכרסם אחד שמסתובב לכם בבית, הרי שזהו מצב חירום מסוכן שבו עליכם להזעיק בדחיפות מדביר שידאג לאתר את מקור הגעתו, ולהציב את המלכודות הנדרשות ללכידתו.

מקרי בוחן שונים

במקרים בהם יונים יחליטו להתמקם לנו ממש על אדן החלון או על גג הבית, הרי שאנו ניצבים בפני פצצה מתקתקת. הרחקתן של יונים נדרשת שכן מדובר במפגע תברואתי אשר יכול להתבטא בנוכחותם של כיני יונים, טפילים שונים ולשלשת שפוגעת בברזל עקב תהליכי חמצון. ניתן להמתין עם הזעקת המדביר, אך כדאי שלא להיות שאננים שכן אם יונה הטילה ביצים, הרי שאתם חשופים בפני מחלות רבות, אלרגיות ושלל זיהומים בהיבטים תברואתיים. במקרים בהם יש נוכחות של יתושים, הרי שחשוב להבין את חומרת הבעיה. האם מדובר בבעיה נקודתית או עונתית בה יש נוכחות מעט גבוהה יותר של יתושים? במקרה שכזה, קטלן יתושים סטנדרטי בהחלט יכול לענות על הצורך הקיים. רק צריך להתאמן מעט על יכולת ההנפה והרי לכם פתרון יעיל ומהיר. ועם זאת, במקרים בהם מדובר בבניין הממוקם סמוך לפארק רחב ידיים או גינה ציבורית, ובתרחישים בהם ישנו מקור מים שאיננו מטופל, ייתכן ואתם ניצבים בפני בעיית יתושים שמצריכה התייחסות פרטנית. זוהי סביבת מחייה שיכולה להביא עמה עשרות יתושים, והחוויה בלשון המעטה – היא איננה נעימה. במקרים בהם מדובר במכרסמים, אל לנו לקחת כל סיכון. גם אם עולה החשד כי ישנו מכרסם נוכח בבית (דוגמת צלילים של תנועה חשודה או גללים), הרי שחשוב להזעיק איש מקצוע בהקדם האפשרי. מכרסמים מביאים עמם לא רק מפגע תברואתי, כי אם מחלות קטלניות כשבראשן מחלת הכלבת אשר עלולה להוביל למוות וודאי וזאת אם לא מטפלים בתוך טווח זמנים מוגדר.

קריאה למדביר ללא צורך במקרה חירום

ישנם תרחישים שונים שבהם נקרא למדביר, וזאת כ”מותרות” ולאו דווקא מתוך צורך חירום בפעולת הדברה. בין המקרים הנפוצים ביותר ניתן למנות:
  • כניסה לדירה חדשה – בין שמדובר בבית שזה עתה נרכש מקבלן ובין שמדובר בדירה יד שנייה, הרי שתמיד מומלץ לקרוא לחברת הדברה מקצועית שתדאג לוודא כי אין כל מזיקים או חרקים אשר עלולים להוות מפגע תברואתי. יש לציין כי כדאי להיערך לכך מראש, שכן לא ניתן להישאר בדירה או הבית בזמן הריסוס ומספר שעות מכובדות לאחריו.
  • העונה החמה – או במילים אחרות הקיץ! עונת הקיץ ידועה כמועד שבו החרקים מרימים את ראשם ויוצאים בריש גלי. במקרים שכאלו, ובעיקר כאשר ידוע מראש כי מדובר באזור בעייתי, הרי שכדאי להתכונן וליזום פעולות הדברה מקדימות.

למידע נוסף השאירו פניה:

יצירת קשר מהיר

אין לכם זמן לבזבז?
צרו עמנו קשר מידי:

השאירו פניה ונשוב אליכם בהקדם:

התקשרו

השאירו פניה

דילוג לתוכן