האם נוכחות יונים מביאה למחלות?

הרחקת יונים

בטיחות בהדברה

עד כמה שתחום ההדברה הינו מוסדר וכפוף להצגת רישיונות, למרבה הצער אנו עדיין עדים לעתים קרובות (מדי יש לומר), למקרים בהם המדבירים אינם מבצעים את עבודתם נאמנה בהיבט הבטיחותי. בכל מה שנוגע להדברת מזיקים וחרקים, ישנם אנשי מקצוע שאינם מיישמים את הוראות הבטיחות להדברה באופן מדויק ונכון, דבר אשר עלול להוביל למקרים מסכני חיים. לצד שימוש בחומרי הדברה מורשים, חשוב שהמדביר שלכם ייקח בחשבון כי אינכם מתמצים בחומרים הפזורים ברחבי הבית או המשרד. על כן, יש לבצע הדרכה מסודרת ולהביא לידיעת הנוכחים באשר למידת השפעתם המזיקה או הלא מזיקה שלא החומרים עבור בני אדם ובעלי חיים. בחברת ירוק, החלטנו להפשיל שרוולים, ולהביא בפניכם את הוראות האזהרה החשובות ביותר. מומלץ ללכת על-פיהן ולוודא כי ביטחונכם ובטיחות הזולת הינה במקום הראשון לפני מידת האפקטיביות של ההדברה עצמה.

הקפידו לצאת מהבית

על כל חומר הדברה, רשומים הזמנים המדויקים שבהם אסור שיהיה אף אדם נוכח בחדר. אין מדובר רק בהמלצה, ואין חומרים שבהם תוכלו להיות נוכחים בחלל החדר מבלי לצאת. תמיד אבל תמיד חשוב לאוורר את המקום ובכך לשמור על בריאות תקינה. שימו לב: באופן מוחלט, כל חומרי ההדברה יכללו זמני יציאה מהבית במקרים רגילים וזמנים חריגים למקרים דוגמת נשים בהריון ומחלות נשימתיות שונות.

במה השתמשו אצלכם?

כל פעולת הדברה שכוללת חומרים קטלניים, חייבת במתן מודעה רשמית המספרת על סוג חומר ההדברה בו נעשה שימוש. להוציא מקרים של הרחקת יונים בהם השימוש הוא בעיקר בתכסיסים אשר אינם מאפשרים נוחות ומחייה עבור היונים במבנים שונים, חשוב תמיד שהמדביר אשר פקד את ביתכם או המשרד, ישאיר מדבקה עם פרטים מלאים על חומר הריסוס, החברה שביצעה את ההדברה ומספרי חירום אליהם יש להתקשר במקרים מסכני חיים.

הקשיבו להוראות המדביר

אל תצאו מנקודת הנחה כי סך הכל מדובר בחומר רעיל ושמספיק להתרחק למספר שעות. חשוב להבין במדויק מה הוא חומר ההדברה בו נעשה שימוש ודרכי פעולה במקרי קיצון שונים. על כל מדביר לספק ללקוחותיו את המידע המקיף והמלא ביותר אודות החומר בו עשה שימוש. הקפידו להקשיב ואל תתביישו לשאול כל שאלה.

ולסיום – תמיד בקשו הצגת רישיון

למרבה הצער, תחום ההדברה עלול להוביל לא אחת למפגש עם אנשים שאינם בעלי הכשרה מקצועית. על אחת כמה וכמה מדובר בפרט חשוב כאשר מדובר בחומרים רעילים. על כן, אל תרגישו שלא בנוח לבקש הצגת רישיון כדי שתוכלו להבין כי אכן ניצב מולכם איש מקצוע.

זקוקים לשירות? נשמח לסייע!

חברת ירוק מספקת שירותי הדברה, הרחקת יונים, סילוק מזיקים, חילוץ בעלי חיים ועבודות בגובה. נשמח לעמוד לשירותכם ולספק לכם שירות מקיף ומלא. לפרטים נוספים והזמנת מדביר מקצועי התקשרו: 03-6816404 או השאירו פניה באתר.

על יונים, מחלות ומפגעים תברואתיים

כאשר אנחנו מחפשים אחר חברת הדברה, הדבר הראשון שעולה לנגד עינינו הוא שאיננו מעוניינים בנוכחותם של המזיקים השונים וביניהם גם יונים. עם זאת, נוכחותם המרתיעה של בעלי חיים פולשים היא לא הדבר המסוכן ביותר עליו מוטב שנשים את הדגש. מזיקים, מכרסמים, חרקים וכך גם יונים, עלולים להביא עמם מגוון רחב של מפגעים תברואתיים שונים כשהתוצאה היא חולי מוגבר ואף מצבים מסכני חיים!

סביבת המחייה של היונה

לא בכדי שהערים הגדולות מתאפיינות באוכלוסיות נרחבות של יונים. בעיר הגדולה, נהנית היונה מחסרונו של טורף אשר יצמצם את אוכלוסייתה. כמו כן, מרביתנו נוהגים להשליך את המזון על הרצפה או בפחים פתוחים וכך היונים מגלות שפע של שאריות מזון המספקות להן את כל מבוקשן. את מסתורן מוצאות היונים בטבע, אך גם בתוך תבליטים על מבנים ושפע של פתחים שונים המאפשרים לינה, הטלת ביצים ועשיית צרכים. כאן עולה למעשה הבעיה הראשונה והמרכזית בנוכחות מוגברת יתר על המידה של יונים: לשלשת היונים נחשבת לקרקע פורייה ונוחה עבור מגוון רחב של טפילים אשר מוצאים את דרכם הישר אל ביתנו. כאשר אתם רואים הצטברות גבוהה של לשלשת בקרבת הכביסה שלכם או על המעקה של הסלון, הרי שכדאי לשים לב לכך ולזמן מרחיק יונים מקצועי שיפתור את נוכחותם העקבית.

היונים כנשאיות למחלות

למרבה הצער, אין המצב התברואתי הלקוי מסתכם רק בנוכחותם של טפילים. היונים, על אף המראה התמים, הן נשאיות למגוון רחב של מחלות שונות אשר עלולות אף לסכן חיי אדם! בין המחלות אשר עלולות להיות מועברות עקב נוכחות גבוהה מדי של יונים, ניתן למנות: סלמונלה ודלקת קרום המוח.

מחלות המועברות בעקיפין

לצד מחלות אשר מועברות בשל נוכחותן הישירה של היונים, ניתן למנות גם מגוון רחב של מצבים בריאותיים ירודים הנגרמים בעקיפין. כך למשל, היונים מביאות עמן סיכון גבוהה לכך שהבית יוצף בכינים ופרעושים. כחברת הדברה, נציין כי הדברתם של פרעושים היא איננה עניין של מה בכך והיא מצריכה חיטוי יסודי של הריהוט, תהליך מורכב שבו כל טעות ולו קטנה, תוביל להישנותה של הבעיה. למידע נוסף אודות פרעושים היכנסו למאמר הבא.

בירוק נשמח לעמוד לשירותכם

כפי שוודאי הבנתם עד כה, יונים עלולות להביא עמן שפע של מחלות וסוגיות בריאותיות נוספות שיזיקו לאיכות חיינו ויהפכו את ביתנו לבלתי ראוי למגורים. גם אם היונה נראית תמימה למראה, וגם אם כבעל חיים היא איננה מזיקה ואף חביבה, הרי שאינכם להוציא מן המשוואה את המחלות השונות, הטפילים והמזיקים המגיעים יחד עם נוכחותה. אם אתם זקוקים לשירותי הרחקת יונים מקצועיים או אינכם בטוחים כיצד עליכם לטפל בבעיה לטווח הארוך, הצוות המקצועי של ירוק ישמח לעמוד לשירותכם עם ייעוץ מקצועי וניסיון עתיר שנים. לפרטים נוספים צרו עמנו קשר טלפוני או השאירו פניה באתר.

למידע נוסף השאירו פניה:

יצירת קשר מהיר

אין לכם זמן לבזבז?
צרו עמנו קשר מידי:

השאירו פניה ונשוב אליכם בהקדם:

התקשרו

השאירו פניה

דילוג לתוכן