אמצעים לפיתרון בעיות יונים

כיצד להתמודד עם בעיית יונים?

ישנם מספר פתרונות לפיתרון בעיות ומפגעי יונים. כל הפיתרונות הם מכאנים ואינם כוללים שימוש בחומרי הדברה. המטרה של כל האמצעים היא מניעת חדירה של יונים לחללים ומניעת נחיתה של יונים במקומות לא רצויים. השימוש במגוון האמצעים דורש ידע מקצועי ומומלץ להזמין מומחה להרחקת יונים שידע לאבחן את אופי הבעיה ולהתאים את האמצעי האפקטיבי ביותר לפתרונה.

דוקרנים

דוקרנים מיועדים למניעת ישיבת יונים על קצות מבנים, גגות שולי מרפסות, קרניזים, עדני חלונות, מרזבים וכו’. הדוקרנים יוצרים איזור לא יציב לנחיתה ועמידה עבור היונים. מחקרים מצאו שהיונה מעדיפה משטח עמידה יציב ועל כך פועל עיקרון הדוקרן. רוב הדוקרנים המקצועיים עשויים נירוסטה – חומר עמיד בשמש וברטיבות, ומחוברים לבסיס פלסטי כלשהו. הדוקרנים מותקנים בכל האזורים בהם עמידה של יונים מהווה בעיה לדיירי הבית.

סליל קפיצי

סליל קפיצי להרחקת יונים מיועד להתקנה על גבי מעקים, עדני חלונות, מרזבים ועוד’ זהו סליל מתרחב שתוכנן במיוחד להימתח על פני אזורים ארוכים.
צורתו הייחודית של הסליל גורמת לאי יציבותו ובכך הוא מונע מהיונים לנחות על או בין הסלילים מבלי לגרום לפציעתן.
הסליל מיוצר מפלדת אל-חלד המוגנת מקורוזיה והוא מיוצר באורך של 7.5 מטר וברוחב של 100 מ”מ.
 

התקנת סליל קפיצי להרחקת יונים:

הסליל יקובע בעזרת תופסני סליל מיוחדים הניתנים להברגה או הדבקה על גבי המשטח המבוקש, כאשר בקצוות הסליל יחוברו מעמדים מיוחדים על מנת לשמור על יציבותו ומתיחותו.בשל אופן ההתקנה הקל והייחודי ניתן לנתק את המערכת בקלות גם ממקומות הדורשים גישה שוטפת לצורך עבודות תחזוקה שונות.למערכת זו אין קצוות חדים והיא מתאימה במיוחד לאזורים בהם יש גישה לילדים.
 

רשתות

השימוש במחסומי רשת הינו אחד הדרכים היעילות להגן לאורך זמן על בניינים מפני היונים. השימוש ברשת נעשה בעיקר במקומות הניתנים לתיחום כמו: מסתורי כביסה, מרפסות, האנגרים, חללים פנמיים של גגות ועוד’.התקנת רשת להרחקת יונים :התקנת רשתות מתבצעת ברך כלל על ידי כבלי מתיחה היקפיים בעובי 2-3 מ”מ אשר מחוברים ע”י אביזרי חיזוק וקיבוע המוברגים לקיר.כבל הפלדה נמתח על ידי בורג מתיחה מיוחד מפלדת אל-חלד והרשת מחוברת לכבל על ידי טבעות מיוחדות.הרשת בעלת עמידות גבוהה בפני תנאי אקלים קשים ובפני קרני השמש- uv.
 
בבנייני מגורים משתמשים לרוב ברשתות שקופות שלא פוגעות כלל באסטטיות של המבנה מכיוון והרשתות כמעט ולא נראות לעין בלתי מזויינת .מלכודותהשימוש במלכודות יתבצע לרוב במקומות ובחללים פתוחים אותם לא ניתן לאטום באופן מוחלט. מלכודות הרשת הינן בעלות דלת חד כיוונית המאפשרת כניסת יונים ללא פגיעה פיסית בהן. משיכת יונה למלכודת תעשה ע”י פיתיון האכלה. ישנם מספר דגמים של מלכודות – השוני בניהן הוא בעיקר בגודל. השימוש במלכודות הינו פיתרון המצריך תחזוקה שוטפת – פינוי היונים שנלכדו. השאלה לאן מפנים אותן ואיך – על כך במאמר הבא.

לקבלת הצעת מחיר השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

השאירו פניה ונשוב אליכם בהקדם:

03-6816404 | מוקד ארצי

דילוג לתוכן