אמצעים ושיטות להרחקת יונים

אמצעים ושיטות להרחקת יונים

אנשים רבים פונים לחברות הדברה ומבקשים לבצע “הדברת יונים”. ובכן . . . אין דבר כזה “הדברת יונים” – טיפול במפגעי יונים מתבצע באמצעים מכאנים ולא באמצעות חומרי הדברה. ואנשים הפועלים בתחום עוסקים למעשה בהרחקת יונים ולא בהדברה.

כיצד מרחיקים יונים?

טיפול במפגעי יונים מתבצע באמצעים מכאנים ולא באמצעות חומרי הדברה. לכן המונח הדברת יונים הוא שגוי ולא מדויק. לא ניתן להדביר יונים, כיון ומדובר בהרג, והיונה הינה חיית בר ואל פי חוק אסור להרוג אותה. כמו כן, בהיעדר אויב טבעי ליונים בסביבת האדם ובשל היותה חייה טרטוריאלית, ברגע שזוג יונים מפנה איזור קינון, שטח זה יתפס על ידי שני זוגות לפחות. כך שבעצם הדברת יונים או הרג יונים גורם בסופו של דבר לתוצאה ההפוכה. אז מה כן ניתן לעשות?

אזורי מחיה

איזורי המחיה החביבים על היונים הם מסתורי כביסה וגגות רעפים. שם הן בונות את הקו. כשהן לא נמצאות בקן, הן נעמדות על קצות מבנים, מרפסות, קרניזים, מרזבים ועדני חלונות, שם הן מתקררות ומתצפתות על הקן (וכמובן מחרבנות ומטנפות את כל האיזור שתחתן).

הטיפול בבעית היונים מתבצע בשני אמצעים עיקריים: רשתות ודוקרנים. את מסתורי הכביסה והפתחים בגגות הרעפים יש לסגור ברשת חזקה, עמידה וצפופה דיה למנוע כניסה של יונים דרך הפתחים. כדי למנוע נחיתה של יונים בקצות מבנה, מרפסות וכו’ צריך להדביק דוקרנים מקצועיים (לא ה”לבנים מהפלסטיק” שנמכרים בהום סנטר וטמבור) שימנעו את הנחיתה והעמידה במקום. הדוקרנים עשויים נירוסטה והם עמידים לשנים רבות. בכל מקרה מומלץ להתייעץ עם בעל מקצוע בתחום הרחקת היונים על מנת לפתור את הבעיה באופן מקצועי ולתמיד. 

האם ניתן לעשות זאת לבד?

ניתן כמובן לבצע את העבודה לבד, אבל מדובר בסיכון שכן לא כולם כשירים ומסוגלים לעבוד בגובה של מסתור כביסה או גג רעפים, לעיתים גגות הרעפים ישנים מאוד ומתפרקים בקלות ואז במקום לטפל במפגע תיווצר בעיה גדולה יותר. בנוסף, הדבקת הדוקרנים והתקנת הרשתות מצריכה יכולות טכניות מסוימות אבל הכי חשוב, בעל מקצוע בתחום, ידע לאבחן את הבעיה במדויק ולהתאים לה את הפיתרון הטוב ביותר. לדוגמא, לא תמיד יש צורך בהדבקת דוקרנים בכל קצות המבנה. לפעמים יש צורך בצד אחד בלבד על מנת לגרום ליונים לעזוב לתמיד.

לקבלת הצעת מחיר השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

השאירו פניה ונשוב אליכם בהקדם:

03-6816404 | מוקד ארצי

דילוג לתוכן